Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

NÁDEJ, výstava unikátnych obrazov maľovaných voskom - 21. 9. - 7. 10.

NÁDEJ, výstava unikátnych obrazov maľovaných voskom - 21. 9. - 7. 10.Vytlačiť
 

Ludmila Vlnková žije v malebnej dedinke Veľké Hoste, neďaleko Bánoviec nad Bebravou. Miluje prírodu, snaží sa ju čo najviac poznať a porozumieť. Zaujíma sa o permakultúru, prírodné staviteľstvo, liečivé bylinky, ale aj o históriu, varenie...a najmä jej deti. Prvýkrát sa s enkaustikou stretla na kurze permakultúry.

Enkaustika - je maľovanie horúcim voskom. Táto metóda je známa už z čias 100-300 rokov pr.Kr. Včelie vosky a živica sa miešajú s rôznymi pigmentami – farbami. Vosk je nanášaný enkaustickou žehličkou, perom s násadkami, horkovzdušnou pištoľou, alebo na vyhrievanej platni. Ako podklad sa používa špeciálny enkaustický papier, plátno alebo drevo. Vytvorený obraz je stály a  odolný. Znehodnotiť sa môže pôsobením vyšších teplôt alebo mechanickým poškodením.

 

Výstava sa uskutoční v dňoch od 21. septembra 2016 do 7. októbra 2016 v Mestskom kultúrnom stredisku. Srdečne vás pozývame na vernisáž v stredu 21.9. o 17:00 h.

 

Ludmila: „Enkaustika mi pomáha tvoriť niečo krásne, vyjadriť údiv a obdiv k všetkému živému a najmä k prírode. Želám všetkým, ktorí sa prídu na obrazy pozrieť aby v nich našli krásu, radosť, pokoj, potešenie a povzbudenie.........“

NÁDEJ, výstava unikátnych obrazov maľovaných voskom - 21. 9. - 7. 10.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka