Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Mesto rozmiestňuje veľkoobjemové kontajnery 2017

Mesto rozmiestňuje veľkoobjemové kontajnery 2017Vytlačiť
 

Mesto Bánovce nad Bebravou od 13. týždňa (vrátane) r. 2017 rozmiestňuje (2 x ročne v zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch) veľkoobjemové kontajnery (VOK), ktoré sú určené na likvidáciu výlučne objemného odpadu od občanov. Ukončenie rozmiestnenia je naplánované v 19. týždni.

Objemné odpady sú komunálne odpady, ktoré vznikajú pri nepravidelnej činnosti fyzických osôb - občanov a ktoré nie je možné pre ich veľký rozmer, alebo presahujúci objem zberať do bežných zberných nádob zodpovedajúcich systému zberu komunálnych odpadov v meste. Pod pojmom objemné odpady rozumieme napr., starý nábytok, koberce, skrine, sedačky, dvere, postele, PVC krytiny, kočiare ...).

Do VOK nepatria!!! stavebný odpad, konáre, tráva, lístie, papier, sklo, plasty, pneumatiky, elektroodpad ako napr. práčky, sporáky, chladničky, televízory  a pod. Tieto uvedené odpady, môže občan celoročne bezplatne odovzdať (okrem drobných stavebných odpadov tie sú spoplatnené 0,015 €/kg) na zbernom dvore fy TEDOS Bánovce nad Bebravou s.r.o., Ul. Hollého 1162/5 v pracovných dňoch pondelok až piatok od 7.00 do 17.00 hod., v sobotu od 8.00 do 12.00 hod., bližšie informácie na tel. č. 0940 637 832, ďalej Info@tedos.sk, www.tedos.sk.

Občan – držiteľ takéhoto odpadu, ktorého sa chce legálne zbaviť, je povinný zabezpečiť si jeho odvoz na zberný dvor na vlastné náklady. Vyššie uvedený odpad je možné odovzdať výlučne na vlastný občiansky preukaz !

Je zakázané likvidovať objemné odpady jeho nezákonným ukladaním napr. na smetných stanovištiach,   v ich okolí, resp., mimo rozmiestnené VOK. Upozorňujeme občanov nášho mesta, že v prípade zistenia osoby zodpovednej za nezákonné uloženie odpadu v rozpore s VZN. č. 91 o nakladaní s odpadmi na území mesta Bánovce n/B. a zákonom o odpadoch, môže byť fyzickej osobe-občanovi uložená sankcia až do výšky 1 500 €.

Ing. Peter Baláž
vedúci oddelenia životného prostredia,
obchodu, dopravy a služieb


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka