Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Reakcia mesta na šírenie nežiaduceho hluku

Reakcia mesta na šírenie nežiaduceho hlukuVytlačiť
 

Erb mesta Bánovce nad BebravouMesto Bánovce nad Bebravou, na základe oznámení občanov, preverilo hluk, ktorý sa šíri zo stavby spoločnosti  InterCora Dubnička pri Lidli. Podľa dostupných informácií ho spôsobuje  dieselelektrický agregát, ktorým sa zabezpečuje výroba elektrickej energie pre budovy. Tá je potrebná pre  ich vykurovanie, svietenie i používanie pracovných nástrojov.. Firma zvolila túto alternatívu kvôli tomu, že ZSE Energia, a.s. (ZSE) podmienila povolenie prípojky elektrickej energie právoplatnosťou  kolaudačného rozhodnutia o stavbe.

Po prvom podnete bola vybudovaná dočasná protizvuková bariéra, ktorá mala zabrániť šíreniu nežiaduceho zvuku z agregátu. Vzhľadom k tomu, že ide len o dočasné zariadenie, nedokáže žiaľ úplne vyriešiť tento problém. Ale podľa aktuálnej informácie, v súčasnosti je už kolaudačné rozhodnutie právoplatné a investor čaká na zriadenie prípojky elektrickej energie od (ZSE). Táto má byť nainštalovaná do 19. 04. 2017.

Tlačová správa mesta


 
 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka