Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Novoročný príhovor primátora

Novoročný príhovor primátoraVytlačiť
 

Erb mesta Bánovce nad BebravouVážení spoluobčania, milí Bánovčania,

prihováram sa Vám v čase, kedy ešte v každom  z nás doznieva pokojná atmosféra vianočných sviatkov a úprimných želaní všetkého dobrého. Čas Vianoc nám priniesol do rodín a medzi priateľov viac času na seba a na vzájomné obdarovanie.

Rok 2017 nám dal definitívne  zbohom a my už môžeme len spomínať, čo so sebou priniesol a čo odniesol. 

Pre mesto sa nám počas roka podarilo dokončiť viacero dôležitých projektových zámerov. Spomeniem len tie najväčšie z nich, ktorými boli: dokončenie Komunitného plánu sociálneho rozvoja, zrealizovali sme generel dopravy na sídlisku Dubnička, zrekonštruovali sme cesty v mestských častiach po dobudovaní kanalizácie a postupne sme začali s rekonštrukciou chodníkov a ciest v ostatných častiach mesta, k tomuto účelu sme schválili plán rekonštrukcií ostatných ciest a chodníkov na nasledujúci rok, pokračovali sme v realizácii ďalšej etapy modernizácie verejného osvetlenia, uskutočnili sa aj rekonštrukcie v materských školách, kde sme vymenil okná, boli sme úspešní vo viacerých projektoch, na ktoré sme pre mesto získali finančné dotácie a v neposlednom rade sme príkladne skvalitnili bezpečnosť detí v materských a základných školách a taktiež na gymnáziu. Pochváliť sa môžeme aj úspechmi aktívnych učiteľov i žiakov, ktorí uspeli v rôznych súťažiach. Potešili nás úspechy z reprezentácie hádzanárok, ktoré postúpili do najvyššej súťaže, ale aj šikovných zápasníkov. Na veľmi dobrej úrovni bola v uplynulom roku aj spolupráca s partnerskými mestami. Dôstojne sme si tiež pripomenuli 785. výročie prvej písomnej zmienky o meste. K úspechom treba pripočítať aj veľmi dobre pripravené pravidelné kultúrne a športové akcie. Za veľké pozitívum nášho mesta je treba spomenúť významný fakt, že tu máme historicky najnižšiu nezamestnanosť.

Je za nami rok plný rôznych úspechov, ale aj prekážok. Nemožno poprieť, že ostali aj nevyriešené veci, avšak nejde vždy všetko tak rýchlo, ako by sme si priali. Jedným z citlivých miest, ktoré ma trápia asi podobne ako vás, je zatvorený zimný štadión. Verím, že sa nám predsa len podarí získať prisľúbené financie a to dlhé čakanie nakoniec prinesie so sebou veľkú spokojnosť a radosť z nového, plne funkčného zimného štadióna.  Podobne ma trápi aj stav ciest a chodníkov v našom meste, ale v tejto veci sme, spolu s poslancami, schválili plán kompletných rekonštrukcií od roku 2018. V štádiu riešenia sú aj bytovky na Ulici K Nemocnici, kde sa nám však podarilo dosiahnuť dôležité zmeny. Takmer všetci obyvatelia týchto domov už plnia svoje finančné záväzky voči mestu a viacerí sa zamestnali. Stojí pred nami ešte veľa výziev a tie sa stali našimi prioritami v roku 2018.

Využívam túto príležitosť a ďakujem všetkým organizáciám, firmám, spolkom i jednotlivcom, ktorí sa podieľajú na zveľaďovaní nášho mesta. Ďakujem poslancom, ktorí podporili dobré myšlienky a nápady. Ďakujem tiež kolegom na úrade, ktorí aktívne prispievajú k pozitívnym zmenám v našom meste.

Nový rok je vždy rokom ďalších výziev, ale aj túžbou naplniť čo najviac svojich životných cieľov. Verím, že správnym stanovením priorít v každom dni, spolu s dostatkom húževnatosti, sa množstvo takýchto cieľov stane už v roku 2018 skutočnosťou pre každého z Vás.

Milí Bánovčania, prajem Vám nech novoročná radosť a pohoda vládnu vo vašich rodinách po celý rok. Nech je Nový rok pre Vás štedrý na zdravie, lásku, úspechy, nech pominú nedorozumenia a zavládne Dobro v každom Vašom dni. Zo srdca prajem nášmu mestu všeobecný rozkvet, ktorý má už stáročia v erbe a celej našej vlasti pokoj, prosperitu a hlavne bezpečie a mier.

Marián Chovanec, primátor mesta


 
 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka