Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Tlačová správa TSK - poskytovanie lekárskej pohotovosti

Tlačová správa TSK - poskytovanie lekárskej pohotovostiVytlačiť
 

Erb Trenčianskeho samosprávneho krajaTrenčín, 29. jún 2018

Od nedele dochádza k viacerým zmenám v poskytovaní lekárskej pohotovosti. Pozrite sa, kde hľadať lekársku pohotovosť pre deti a dospelých po novom.

Oznam pre obyvateľov Trenčianskeho samosprávneho kraja, týkajúci sa zmien v poskytovaní pohotovostnej služby, ktoré vstupujú do platnosti v nedeľu 1. júla 2018. Lekárska služba prvej pomoci sa mení na ambulantnú pohotovostnú službu. Tá nebude dostupná do ranných hodín, ale len do 22.00 h večer. Ďalšie zmeny sa dotknú najmä okresov Ilava, Bánovce nad Bebravou a Trenčín.

Kompetencia zabezpečovať výber poskytovateľov lekárskej služby prvej pomoci, ľudovo nazývanej aj lekárskej pohotovosti, bola samosprávnym krajom zákonom s účinnosťou od 1. novembra 2017 odňatá a je v gescii Ministerstva zdravotníctva SR. To pripravilo zmenu legislatívy a v priebehu prvej polovice tohto roka vyhlásilo súťaž na nových poskytovateľov ambulantnej pohotovostnej služby. Aj v Trenčianskom kraji tak vo viacerých okresoch dôjde od nedele k niekoľkým zmenám.

Zmena času lekárskej pohotovosti sa dotkne len niektorých okresov

Trenčiansky samosprávny kraj oznamuje občanom, že s účinnosťou od 1.7. 2018 bude ambulantná pohotovostná služba pre dospelých a ambulantná pohotovostná služba pre deti  a dorast dostupná v pracovných dňoch od 16.00 do 22.00 hod., cez víkend a počas sviatkov od 7.00 do 22.00 hod. V prípade, ak by u človeka došlo k náhlemu zhoršeniu zdravotného stavu, Ministerstvo zdravotníctva odporúča obrátiť sa po 22.00 hodine na pracovisko urgentného príjmu v najbližšej nemocnici, vo vážnych prípadoch radí volať záchrannú zdravotnú službu.

Aktuálny zoznam poskytovateľov ambulantnej pohotovostnej služby aj s miestom poskytovania pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých a pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast, ktorí boli vybraní, alebo poverení Ministerstvom zdravotníctva SR, je uvedený v priloženej tabuľke.

Trenčiansky samosprávny kraj

Pevný bod

Názov poskytovateľa

Miesto poskytovania

Mesto poskytovania

Bánovce nad Bebravou pre deti a dorast

 

 

 

Bánovce nad Bebravou pre dospelých

RZP, a.s.

Hviezdoslavova 23/3

Bánovce nad Bebravou

Dubnica nad Váhom pre deti a dorast

 

 

 

Ilava  pre dospelých

RZP, a.s.

Ľ. Štúra 3

Ilava

Myjava pre deti a dorast

Nemocnica s poliklinikou Myjava

Staromyjavská 59

Myjava

Myjava pre dospelých

Nemocnica s poliklinikou Myjava

Staromyjavská 59

Myjava

Nové Mesto nad Váhom pre deti a dorast

LSPP Nové Mesto nad Váhom s.r.o.

Kpt. Nálepku 2411

Nové Mesto nad Váhom

Nové Mesto nad Váhom pre dospelých

LSPP Nové Mesto nad Váhom s.r.o.

M. R. Štefánika 1

Nové Mesto nad Váhom

Partizánske pre deti a dorast

MEDVIN, s.r.o.

Hrnčírikova 22/6

Partizánske

Partizánske pre dospelých

Zdravotnícke stredisko MEDICENTRUM, s.r.o.

Hrnčírikova 1445/7

Partizánske

Považská Bystrica pre deti a dorast

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica

Nemocničná 986

Považská Bystrica

Považská Bystrica pre dospelých

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica

Nemocničná 986

Považská Bystrica

Prievidza pre deti a dorast

Lekárske a zdravotnícke služby s.r.o.

Nábrežná 5

Prievidza

Prievidza pre dospelých

Lekárske a zdravotnícke služby s.r.o.

Nábrežná 5

Prievidza

Púchov pre deti a dorast

PeDe, s.r.o.

Pod Lachovcom 1727/55

Púchov

Púchov pre dospelých

DŽIVA, s.r.o.

Pod Lachovcom 1727/55

Púchov

Trenčín pre deti a dorast

Fakultná nemocnica Trenčín

Legionárska 28

Trenčín

Trenčín pre dospelých

RZP, a.s.

Jesenského 33

Trenčín

 

Pohotovosť verejnosť nájde tam, kde doteraz, výnimkou je mesto Partizánske

Ambulantné pohotovosti verejnosť nájde na tých istých miestach prevádzkovania ako doposiaľ,  s výnimkou ambulancie pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast v Partizánskom. Tá bude od nedele 1. 7. 2018 v prevádzke na adrese Hrnčírikova 22/6, poskytovateľom je spol. MEDVIN, s.r.o.

Detskú pohotovosť v Bánovciach ani v Dubnici nad Váhom zatiaľ nenájdete

Trenčiansky samosprávny kraj si dovoľuje dať do pozornosti skutočnosť, že s účinnosťou od 1.7.2018 nebude v prevádzke ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast v Dubnici nad Váhom pre spádové územie okresu Ilava, ani ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast v Bánovciach nad Bebravou pre spádové územie okresu Bánovce nad Bebravou. Do dnešného dňa totiž Ministerstvom zdravotníctva SR nebol vybraný ani poverený výkonom ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast  žiadny poskytovateľ.

Občania uvedených okresov, ktorých zdravotný stav si bude vyžadovať poskytnutie ambulantnej pohotovostnej služby, môžu navštíviť najbližšiu ambulanciu pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast v zmysle aktuálneho rozpisu. Po novom tak Dubničania a Ilavčania spolu s obyvateľmi okolitých obcí, nájdu najbližšiu pohotovosť pre deti a dorast vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, prípadne pod Lachovcom v Púchove. Obyvatelia okresu Bánovce nad Bebravou môžu s deťmi vyhľadať pomoc rovnako vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne alebo na Hrnčírikovej ulici v Partizánskom.

Otázny je aj Trenčín pre dospelých

Ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých v Trenčíne pre spádové územie okresu Trenčín začína podľa vyjadrenia organizátora spol. RZP, a. s., svoju činnosť až od 16. júla 2018. Do tohto dátumu môžu občania okresu Trenčín, ktorých zdravotný stav si bude vyžadovať poskytnutie ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých, navštíviť najbližšiu ambulanciu pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých podľa priloženého zoznamu, alebo ambulancie ústavnej pohotovostnej služby FN Trenčín.

Viac všeobecných informácií o zmenách v lekárskych pohotovostiach je zverejnených na webovom sídle Ministerstva zdravotníctva SR. TSK nedokáže vzniknutú situáciu v rámci svojich kompetenčných možností ovplyvniť. V prípade záujmu o podrobnejšie informácie, resp. o podanie podnetu, týkajúceho sa ambulantnej pohotovostnej služby, preto obyvateľom odporúčame obrátiť sa priamo na MZ SR.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Veronika Rezáková, Odd. komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK, veronika.rezakova@tsk.sk, tel.: 032 6555 907, mobil: 0901 918 144  


 
 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka