Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

V Bánovciach pešo, bicyklom, na kolobežke či bezplatnou MHD

V Bánovciach pešo, bicyklom, na kolobežke či bezplatnou MHDVytlačiť
 

V rámci Európskeho týždňa mobility, do ktorého sa Bánovce prvýkrát aktívne zapojili, si mesto pripravilo viacero aktivít.

Centrum voľného času odštartuje sériu podujatí a akcií zameraných na využívanie ekologických spôsobov dopravy už v sobotu 15. septembra 2018 Vikingskou cyklistickou súťažou, pričom zapojiť sa môže každý od škôlkara po pätnásťročných, kto rád jazdí na kolobežke či bicykli.

MHD zdarma.JPGOd pondelka 17. 9. do piatka 21. 9. 2018 budú občania i návštevníci môcť využiť bezplatnú jazdu MHD na pravidelnej linke z Dubničky cez autobusovú stanicu či sídlisko sever až do areálu Tatra. Autobusy budú označené modrým plagátom s logom kampane a autobusový poriadok okrem zastávok nájdete aj na stránke mesta a výveskách.

Bezplatnú MHD určite radi využijú aj zamestnanci mestského úradu, ktorí si vymysleli aktivitu „Poďme spolu do práce“. Viacerí, ktorí už chodia do práce pešo alebo na bicykli, chcú motivovať aj ostatných, aby sa pridali. Primátor s kolegami sa budú môcť dohodnúť buď v skupine na sociálnej sieti alebo priamo na zamestnaneckých nástenkách. Budú si môcť určiť čas a miesto stretnutia, trasu a spôsob dopravy. Niekedy to bez auta nejde, no v rámci šetrenia životného prostredia sa dá dohodnúť aj na zdieľaní jedného vozidla. Pridá sa aj vaša firma? Je to skvelá teambuildingová aktivita, ktorá môže byť zakončená napríklad piatkovými raňajkami so šéfom za odmenu 😉.

V pondelok a utorok si Centrum voľného času v spolupráci s mestom a materskými a základnými školami pripravilo pre deti dopravnú výchovu v areáli ZŠ Partizánska. Vybrané družstvá budú musieť zvládnuť hladký prejazd dopravným ihriskom, jazdu zručnosti a viaceré stanovištia s úlohami. Dohliadať na poriadok a predpisy bude mestská i dopravná polícia.

Pre mladých umelcov je v rámci škôl vyhlásená výtvarná súťaž: Nakresli svoj super bicykel... alebo mega-rýchlu solárnu kolobežku, cool waveboard, lietajúci koberec, skúter na mydlové bubliny či jednorožca... akýkoľvek dopravný prostriedok šetrný k životnému prostrediu. Cieľom je podporiť fantáziu detí, ich kreativitu, naučiť sa, že popri automobiloch máme aj mnoho iných spôsobov na pohyb po meste. Nie je vylúčené, že sa tu objaví aj nápad na nový vynález. Hodnotiť sa bude najmä originalita dielka. Vybrané výkresy by mesto chcelo vystaviť počas Mňamfestu.

Zlatou bodkou za aktívnym týždňom bude oslava Svetového dňa bez áut, ktorý pripadá na sobotu 22. septembra 2018 zároveň s festivalom Mňamfest. Mesto uzavrie svoje námestie a priľahlé ulice a zároveň pripraví špeciálnu mestskú hromadnú dopravu v dopoludňajších a popoludňajších hodinách v rámci mesta i mestských častí. Návštevníci festivalu budú môcť nechať svoje auto doma a pohodlne sa prepraviť do mesta a späť.

V rámci celého týždňa je otvorený priestor aj pre ostatné aktívne skupiny či organizácie, mládež či seniorov. Preteky lezúňov, súťaž v chode na rukách, severská chôdza...

Ak sa zapojíte do aktivity „Poďme spolu do práce“ alebo vymyslíte vlastnú, dajte nám o sebe vedieť a my to dáme vedieť celému Slovensku. Že aj naše mesto je moderné, aktívne a schopné prijať takúto výzvu a postaviť sa zodpovedne k ochrane životného prostredia, výchove a osvete a udržateľnému rozvoju mesta.

etm@banovce.sk alebo 038/7629 144

Miroslava Robochová
Referent rozvoja CR a práce s mládežou MsÚ, koordinátor Európskeho týždňa mobility


 
 

dnes je: 24.10.2019

meniny má: Kvetoslava

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka