Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Knižnica Ľ. Štúra sa postupne mení + verejná prednáška Odpad a jeho dopad 24. 9. 2018

Knižnica Ľ. Štúra sa postupne mení + verejná prednáška Odpad a jeho dopad 24. 9. 2018Vytlačiť
 

Čitatelia a priaznivci knižnice určite spozorovali zmeny, ktoré sa počas leta v knižnici udiali. S jej premenou boli síce spojené aj isté obmedzenia jej služieb, no všetko bolo na prospech veci. V knižnici sa totiž vďaka finančnej podpore mesta Bánovce nad Bebravou podarilo zrekonštruovať elektroinštaláciu, pribudlo nové osvetlenie, nový šat dostala vstupná časť knižnice aj oddelenie beletrie.

V rámci grantu Zelené oči TSK získala knižnica finančné prostriedky na revitalizáciu vonkajšieho priestoru pred knižnicou. Do konca tohto mesiaca pribudnú nové stojany na bicykle, odpadkové koše na separovaný odpad a lavičky. Vznikne malá oddychová zóna s okrasnými rastlinami, ktorú budú môcť využívať nielen čitatelia, ale aj široká verejnosť. Postupne sa nám tak darí dať mestskej knižnici novú tvár, ktorú ž tak dlho potrebuje. Zároveň do konca roka pribudnú nové knižné tituly pre deti a mládež z grantu Nadácie ZSE a beletria a odborná literatúra z grantu Fondu na podporu umenia.

Verejná prednáška Odpad a jeho dopad 24. 9. 2018

V rámci projektu Enviro zóna pred knižnicou z prostriedkov grantu Zelené oči TSK, ktorý je zameraný na oživovanie verejných priestranstiev a na zlepšovanie kvality životného prostredia, je pre verejnosť pripravená aktivita zameraná na osvetu v rámci triedenia odpadov. Keďže táto téma je aj v našom meste veľmi aktuálna, knižnica sa tiež zapája do vzdelávania Bánovčanov v téme odpadového hospodárstva a uvedomelého prístupu k prostrediu, v ktorom žijeme. 24.9. je preto pripravená verejná prednáška na tému triedenia odpadov, zameraná na naše mesto, ktorá sa uskutoční priamo v knižnici. Lektorom bude Branislav Moňok zo združenia Priatelia Zeme SPZ. V dopoludňajších hodinách privítame školy, popoludní bude priestor určený verejnosti. Srdečne pozývame všetkých, ktorým nie je téma životného prostredia ľahostajná, aby prišli 24. 9. 2018 o 16:30 h do Mestskej knižnice Ľ. Štúra na Sídlisku Sever a dozvedeli sa viac o téme odpadov, ich eliminácii a možnostiach ich zhodnocovania. Zároveň sa tešíme na vaše podnety k téme.

Podporte bánovskú knižnicu vašou návštevou!


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka