Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Mesto rozmiestňuje veľkoobjemové kontajnery

Mesto rozmiestňuje veľkoobjemové kontajneryVytlačiť
 

Fotografia veľkokapacitného kontajneraMesto Bánovce nad Bebravou od 39. do 45. týždňa  rozmiestňuje (dvakrát ročne v zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch v znení neskorších predpisov) veľkoobjemové kontajnery, ktoré sú určené na likvidáciu výlučne objemného odpadu od občanov.

Objemné odpady komunálne odpady, ktoré vznikajú pri nepravidelnej činnosti fyzických osôb - občanov a ktoré nie je možné pre ich veľký rozmer alebo presahujúci objem zberať do bežných zberných nádob zodpovedajúcich systému zberu komunálneho odpadu v meste. Pod pojmom objemné odpady rozumieme napríklad starý nábytok, koberce, skrine, sedačky, dvere, postele, PVC krytiny, kočíky a pod.

Do veľkoobjemových kontajnerov nepatria: stavebný odpad, konáre, tráva, lístie, papier, sklo, plasty, pneumatiky, elektroodpad ako napr. práčky, sporáky, chladničky, televízory, nebezpečný odpad a pod. Tieto uvedené odpady môže občan celoročne bezplatne odovzdať (okrem drobných stavebných odpadov, tie sú spoplatnené) na zbernom dvore firmy TEDOS s.r.o., Bánovce n/B., Ul. Na Vrštek 1162/5 v pracovných dňoch od utorka do piatku v čase od 7.00 hod do 17.00 hod, v sobotu od 8.00 hod do 14.00 hod.

Občan – držiteľ takéhoto odpadu, ktorého sa chce legálne zbaviť, je povinný zabezpečiť si jeho odvoz na zberný dvor na vlastné náklady. Vyššie uvedený odpad je možné odovzdať výlučne na vlastný občiansky preukaz.

Je zakázané likvidovať objemné odpady jeho nezákonným ukladaním napr. na smetných stanovištiach, v ich okolí, resp. mimo rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery. Upozorňujeme občanov nášho mesta, že v prípade zistenia osoby zodpovednej za nezákonné uloženie odpadu v rozpore s VZN. č. 91 o nakladaní s odpadmi na území mesta a zákonom o odpadoch, môže byť fyzickej osobe - občanovi uložená sankcia až do výšky 1 500 eur! Zároveň pripomíname, že finančné náklady na vývoz, manipuláciu a uloženie odpadov na skládke (okrem iného), sú hradené z miestneho poplatku za komunálne odpady všetkých občanov mesta. Preto je potrebné, v čase konania zberu objemného odpadu, odovzdávať do určených veľkokapacitných kontajnerov len tie odpady, ktoré patria medzi objemný odpad a s ostatnými druhmi odpadu naložiť v súlade s platným VZN. Podrobný popis celého systému nakladania s komunálnymi odpadmi, vrátane triedeného zberu, je zverejnený aj na webovej stránke mesta Bánovce nad Bebravou. Požadované informácie môžu občania získať na Zbernom dvore tel. č. 0940 637 832.

Tlačová správa mesta


 
 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka