Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Štatistické zisťovanie v domácnostiach

Štatistické zisťovanie v domácnostiachVytlačiť
 

logotyp_susr_SK_farba.pngŠtatistický úrad Slovenskej republiky oznamuje, že od 4. februára do 28. júna 2019 sa uskutoční štatistické zisťovanie vo vybraných domácnostiach v našom meste.

V tomto období vybrané domácnosti v meste navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa osobitným poverením. Všetky informácie a názory, ktoré domácnosti v rámci zisťovania poskytnú sa nezverejňujú a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Za ochranu dôverných aj osobných údajov zodpovedá ŠÚ SR.

Slovenská republika sa prostredníctvom ŠÚ SR zapojila do realizácie európskeho prieskumu Zisťovanie o príjmoch a životných podmienkach domácností (EU SILC). Cieľom projektu je vytvoriť spoločný rámec na systematickú stvorbu štatistík krajín EÚ o príjmoch a životných podmienkach domácností. Jeho realizáciou sa získava harmonizovaný zdroj údajov o príjmoch, úrovni a štruktúre chudoby a sociálnom vylúčení v krajinách EÚ. To umožňuje z dlhodobého hľadiska nielen analyzovanie životnej úrovne domácností na Slovensku, ale i medzinárodné porovnávanie Slovenska v rámci EÚ.

Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2019 vybraných viac ako 350 obcí a zaradených 6 760 domácností.

Podrobnejšie informácie je možné získať na stránke ŠÚ SR na adrese www.statistics.sk alebo telefonicky na tel. č. 032/7460 292.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka