Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

ŽIVÁ KNIŽNICA ...rozhovory (nielen) o knihách s Jánom Peťkom - 21. 2. 2019

ŽIVÁ KNIŽNICA ...rozhovory (nielen) o knihách s Jánom Peťkom - 21. 2. 2019Vytlačiť
 

Mestská knižnica Ľ. Štúra Bánovce nad Bebravou a ŽI:VA činorodý priestor uvádzajú podujatia s názvom ŽIVÁ KNIŽNICA ...rozhovory (nielen) o knihách.

Na prvom stretnutí sa môžete porozprávať a vypočuť si bývalého rozhlasového moderátora a herca JÁN "JOHNY" PEŤKO. Stretnutie je spojené s prezentáciou jeho autobiografie DÉMON CHLAST I.

Vidíme sa vo štvrtok 21. 2. 2019 o 15:30 h ŽI:VA, Dom služieb, Námestie Ľ. Štúra - vstup voľný.

Autentická spoveď v reálnom čase, na reálnom mieste, so skutočnými postavami a pravdivými - mrazivými - príbehmi o živote s nálepkou alkoholik.

www.kulturabn.sk, www.zivabn.sk

ŽIVÁ KNIŽNICA ...rozhovory (nielen) o knihách s Jánom Peťkom - 21. 2. 2019

 

 

ŽIVÁ KNIŽNICA

Tak znie názov série podujatí, ktoré v tomto roku pripravuje Mestská knižnica Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou. Pôjde o stretnutia s literárnymi hosťami, ktorí buď píšu alebo sa inak venujú literatúre. Ich cieľom je knižnicu „oživiť“, dostať ju medzi ľudí a zároveň inšpirovať k hľadaniu pekných a dobrých vecí v knihách. Pozvaní hostia budú debatovať v dopoludňajších hodinách najskôr so žiakmi a študentmi v priestoroch mestskej knižnice na sídlisku Sever, popoludní sa uskutoční podujatie pre verejnosť v kultúrnom centre ŽI:VA na Námestí Ľ. Štúra.

Hosťom februárovej debaty bude Ján „Johny“ Peťko, bývalý rozhlasový moderátor a herec, autor knižnej autobiografie Démon chlast. Porozpráva o svojej ceste zo závislosti, ale aj o písaní a tvorbe.

V marci – mesiaci kníh a v rámci Týždňa slovenských knižníc - na literárnom stretnutí privítame Silvestra Lavríka, ktorého tentokrát predstavíme nie ako riaditeľa bánovskej ZUŠky, ale ako prozaika a dramatika.

V apríli nám účasť prisľúbila osobnosť slovenského literárneho života Daniel Hevier.

V ďalšom období plánujeme stretnutie v júni, októbri a novembri. Dovtedy vás budeme o aktuálnych podrobnostiach informovať a dúfame, že si tieto literárne stretnutia nájdu svoje publikum.

Teší sa na vás organizačný tím bánovskej knižnice a o. z. ŽI:VA.

 

                                                                                           Zuzana Janáčová, BKC


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka