Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

K Hodine Zeme prispejú i bánovské školy

K Hodine Zeme prispejú i bánovské školyVytlačiť
 

Do veľkého jarného upratovania sa zapájajú aj bánovské školy a škôlky

baner Hodina ZemeV poslednom marcovom týždni bude prebiehať mnoho aktivít, ktoré súvisia s Hodinou zeme aj v materských školách a na základných školách v našom meste. Všetky školy a škôlky budú vlastnými silami upravovať svoj areál, sadiť stromy a upratovať. V ZŠ Duklianska v rámci environmentálneho vyučovania budú prebiehať aktivity na podporu triedenia odpadu a recyklácie s názvom Dajme odpadu druhú šancu, žiaci budú riešiť kvíz Zemeguľa, vyrábať výtvarné diela na tému ekológie a vznikne aj rozhlasová relácia k Hodine zeme v školskom rozhlase. V ZŠ Školská sa environmentálna skupina ENVIRÁČIK zapojí do čistenia sídliska Dubnička a povodia potoka Dubnička s klubom ŠHOK, téme sa budú venovať aj v školskom rozhlase. V ZŠ Partizánska sa budú sadiť bylinky do novovybudovanej bylinkovej špirály, zelenina do záhonov a kvety pred vstup do budovy. V ZŠ Komenského sa v rámci hodín výtvarnej výchovy budú žiaci venovať téme ochrany životného prostredia. V ZŠ Gorazdova budú prebiehať tvorivé dielne zamerané na triedenie odpadu.

Nezaostávajú ani ostatní – zbierať odpad sa bude 30.3. na sídlisku Dubnička v oblasti okolo potoka Dubnička spolu s členmi Športovo-herného outdoorového klubu ŠHOK, v oblasti od sídliska Dubnička smerom k vodnej nádrži Prusy spolu s Centrom voľného času, CTK Viking a Rybárskym zväzom, v oblasti Mestského kultúrneho strediska a Mestskej knižnice Ľ. Štúra na sídlisku Sever a tiež v centre mesta smerom k mestskému parku s bánovskou mládežou a dobrovoľníkmi zo ŽI:VY. V priestoroch ZUŠ DK sa budú sadiť a okopávať stromy, osádzať knižná búdka, budovať kompostér. Môžete sa pridať v ktorejkoľvek časti mesta alebo si môžete upratať len pri svojich domoch/činžiakoch.

Celý týždeň a napokon aj posledný marcový deň zavŕšime programom od 19.00 h na sídlisku Dubnička v areáli ZUŠ. Predstaví sa tanec svetiel a hudobný program. Pokračovať sa bude na námestí od 20.00 h, kde sa bude spievať, tancovať a to bez verejného osvetlenia, ktoré vypneme od 20.30 do 21.30 h.

Neváhajte a prispejte aj vy k spoločnému dielu a príďte medzi nás.

Mesto Bánovce nad Bebravou, Centrum voľného času, Mestské kultúrne stredisko a Knižnica Ľ. Štúra, Základná umelecká škola D. Kardoša, o. z. ŠHOK, o. z. ŽI:VA, info: Facebook/ Hodina Zeme - Bánovce n. B.


 
 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka