Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Tlačová správa Mesta Bánovce nad Bebravou k požiaru na ulici J. Matušku

Tlačová správa Mesta Bánovce nad Bebravou k požiaru na ulici J. MatuškuVytlačiť
 

poziar_J-Matusku_IMGP0259.JPGVo štvrtok 21. 3. 2019 vypukol požiar v bytovom dome na ulici J. Matušku č. 766/19. O 3.54 h Krajské operačné stredisko Hasičského a Záchranného zboru v Trenčíne túto udalosť nahlásilo Mgr. Marošovi Nagymu – tajomníkovi Krízového štábu mesta a zároveň zamestnancovi Mestského úradu v Bánovciach nad Bebravou. 

V priebehu 15 min sa dostavil na miesto požiaru a spolu s poslancom mesta Petrom Janáčom zabezpečili priestory v MskS, v ktorých boli ponúknuté všetkým 18 evakuovaným občanom teplé nápoje a prístrešie. Pán Nagy služobným vozidlom prepravil ihneď matku s dieťaťom k ich príbuzným. Celá pomoc bola poskytnutá v súlade s krízovým plánom mesta (bol použitý aj krízový autobus). Hneď ráno boli o udalosti informovaní správca tohto bytového domu Byttherm a primátorka mesta políciou a hasičmi.
Ráno po 7.00 h evakuovaní nájomníci odišli do rodín k svojim blízkym.
Privolaní záchranári previezli 2 dievčatá (18 a 13 ročnú) do Nemocnice v Bánovciach nad Bebravou na detské oddelenie, kde zostali hospitalizované. Dnes (piatok 22. 3. 2019) bola jedna z nich prepustená, druhá zostala na pozorovanie. Spoločnosť Byttherm zabezpečila obhliadku zhoreniska pracovníkmi certifikovanej firmy SANAC s.r.o., ktorá sa zaoberá sanáciou domov a bytových domov po požiaroch. Pracovníci firmy v súlade so zákonom nafotili skutkový stav ako podklad pre poistnú udalosť. 
Firma vypracovala okamžite plán základných opráv a cenovú ponuku, ktorú hneď na druhý deň 22. 3. 2019 o 12.00 h doručili správcovi bytového domu Byttherm a primátorke mesta.
Zabezpečená firma je pripravená v čo najkratšom čase začať odstraňovať vzniknuté škody. Nakoľko všetky dvere sú protipožiarne, zabránili šíreniu požiaru do bytových jednotiek, a tým ďalším škodám. Znehodnotené sú spoločné priestory na 7. poschodí – chodba. Poškodený je aj byt č. 41, v ktorom nájomca bytu otvoril v čase požiaru chodby dvere bytu. Mesto Bánovce nad Bebravou zabezpečilo dočasné náhradné ubytovanie pre túto rodinu. Vo večerných hodinách, dňa 21. 3. 2019 po uhasení požiaru primátorka mesta zabezpečila hliadku, ktorá strážila vyprázdnené priestory. Cieľom vedenia mesta je čo najrýchlejšie a najšetrnejšie pomôcť obyvateľom dotknutým požiarom.

 


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka