Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

FK Kassandra pri MsKS: Šťastný Lazzaro – 13. 6. 2019

FK Kassandra pri MsKS: Šťastný Lazzaro – 13. 6. 2019Vytlačiť
 

Tešíme sa, že môžeme opäť vo filmovom klube odpremietať nový taliansky film, ktorý rozpráva o živote - reálnom, ale aj naivnom. Filmový klub Kassandra pri Mestskom kultúrnom stredisku vás pozýva do Ži:vy vo štvrtok 13. júna 2019 na "Šťastného Lazzara", pozor zmena začiatku premietania na 20:00 h.

Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný a úprimný, až sa niektorým ľuďom zdá hlúpy. Žije v odľahlej časti Talianska v izolovanej komunite roľníkov, ktorí už pred desiatkami rokov stratili kontakt so zvyškom sveta a bez nároku na mzdu, vzdelanie alebo slušné životné podmienky tvrdo pracujú pre svoju premúdrelú paní. Bez možnosti porovnanie však žijú svojím spôsobom šťastne. Keď skupinu zotročených dedinčanov zhodou náhod objaví polícia, roľníci zisťujú, v akom klamstve roky žili a s vidinou splnených snov sa vydávajú do mesta. Zatiaľ čo ostatní prezívajú tvrdý stret s novou realitou, Lazzaro zostáva aj uprostred moderného sveta až dojemne dobrý a prirodzený a pôsobí ako čriepok stratenej minulosti. Magický film Alice Rohrwacher skladá pôsobivú poctu klasickej kinematografii, z festivalu v Cannes si odviezol Cenu za najlepší scenár.

Vstupné: 3 €, s preukazom FK 2 €

FK Kassandra pri MsKS: Šťastný Lazzaro – 13. 6. 2019


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka