Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Rýchlostná cesta R2 Ruskovce - Pravotice

Rýchlostná cesta R2 Ruskovce - PravoticeVytlačiť
 

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja slovenskej republiky, sekcia cestnej dopravy a pozemných komunikácií, Nám. slobody č. 6, 810 05 Bratislava 15, vydáva rozhodnutie, ktorým povoľuje podľa § 66 zákona č. 50/1976 Zb. stavebníkovi Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s., Mlynské Nivy 45, 821 09 Bratislava stavbu: „Rýchlostná cesta R2 Ruskovce - Pravotice“.

Rýchlostná cesta R2 bola definovaná Uznesením vlády SR č. 1084/2007 (Program prípravy a výstavby diaľnic a rýchlostných ciest na roky 2007-2010) v koridore D1 Trenčín – Prievidza – Žiar nad Hronom – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice. Rýchlostná cesta R2 je súčasťou medzinárodného európskeho ťahu E 572 v smere západ – východ, ktorý spája centrá susediacich samosprávnych krajov a z medzinárodného hľadiska zabezpečuje spojenie s Českou republikou. Medzinárodná doprava je v súčasnosti vedená po ceste I/50, ktorá technickými parametrami v niektorých úsekoch nevyhovuje dopravnému zaťaženiu, prechádza intravilánom miest a obcí, v ktorých hlukom a exhalátmi znehodnocuje životné prostredie a ohrozuje bezpečnosť obyvateľov. Predmetný úsek cesty R2 Ruskovce - Pravotice v dĺžke 10 764,88 m bude plniť funkciu cestného obchvatu mesta Bánovce nad Bebravou, pričom dôjde k výraznému skvalitneniu dopravno-prevádzkových podmienok pre tranzitnú dopravu.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka