Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Dedičstvo otcov

Dedičstvo otcovVytlačiť
 

Pri príležitosti troch významných výročí, ktoré si pripomíname v tomto roku, mesto Bánovce nad Bebravou v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom pripravilo výnimočné podujatie Dedičstvo otcov. Na Námestí Ľ. Štúra sa v nedeľu 30. júna stretli predstavitelia cirkví, mesta, Matice slovenskej a predovšetkým občania – pamätníci.

1150. výročie príchodu vierozvestcov Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy, 150. výročie založenia Matice slovenskej a 20. výročie vzniku Slovenskej republiky je trojica dôležitých medzníkov v histórii nášho národa, ktoré si zaslúžia dôstojné oslavy.

Slávnostné prejavy venované úcte našim predkom predniesli primátor mesta Marián Chovanec, riaditeľka Domu MS Dubnica nad Váhom Bc. Janka Valigurčinová, farár Apoštolskej cirkvi Mgr. Rastislav Vimpeľ, farár Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania so sídlom v Horných Ozorovciach Mgr. Ivo Madzin a dekan Rímsko-katolíckej cirkvi Mons. Dominik Gurín.

Jedným z dôležitých okamihov tohto stretnutia bolo požehnanie dreveného dvojkríža, symbolu duchovnej sily, ktorý mestu daroval jeho primátor. „Je to môj dar všetkým obyvateľom tohto mesta, aby v nás zakódoval odkaz vierozvestcov a stal sa znakom ochrany ich odkazu. Budem rád, ak ho príjmu úprimne a vďačne“, vyjadril sa Marián Chovanec. Kríž už niekoľko dní stojí v blízkosti železničnej stanice, pri ceste E50, na ktorej sa už v minulosti stalo mnoho tragických nehôd. „Kríž by mal byť mementom pre vodičov a aj chodcov, ktorí túto cestu križujú“, dodal. Okrem toho si predstavitelia cirkví na našom území úprimne želajú, aby si ľudia pri pohľade na kríž uvedomili, čo znázorňuje a čoho je symbolom.


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka