Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Novoročný príhovor primátora

Novoročný príhovor primátoraVytlačiť
 

Marián Chovanec - primátor mestaVážení spoluobčania, milí Bánovčania,

prihováram sa Vám v čase, kedy ešte v každom z nás doznieva pokojná atmosféra vianočných sviatkov a úprimných želaní všetkého dobrého. Vianociam sme vďační za blízkosť a čas, ktorý jeden druhému venujeme.

Rozlúčili sme sa s rokom 2013 a keď sa spolu za ním obzrieme, už asi pre žiadneho z nás nie je tajomstvom, že nám do samosprávy priniesol menej peňazí a ešte väčšie úsporné opatrenia, samozrejme však s podmienkou zabezpečenia všetkých služieb a činností pre občanov , vyplývajúcich z platnej legislatívy. Podarilo sa nám však mesto udržať v dobrej finančnej kondícii. Prostredníctvom úspor, aj vďaka dnes už všetkým dobre známym kosačkám, sa nám podarilo začať s opravou povrchu vozovky na Sládkovičovej ul., vybudovať detské ihrisko na Kukučínovej ul., rozšíriť počet kamier umiestnených v meste, vybudovať kanceláriu prvého kontaktu. Aj v roku 2013 sme pokračovali v opatreniach a novinkách, ktoré mesto otvárajú občanovi. Ja sám sa neuzatváram v kancelárii a otvorene s Vami hovorím o problémoch, ktoré mesto má, a s ktorými bojuje. Denne absolvujem veľa podnetných stretnutí a odpočet svojej práce som aj tento rok vykonal na stretnutí s Vami, milí občania, a chcem v tom pokračovať aj v budúcom volebnom roku, pretože si myslím, že si zaslúžite, aby som tu bol predovšetkým pre Vás.

Chceme pokračovať v budovaní nášho mesta, v posilňovaní jeho postavenia v krajine. Som pripravený vlastnou aktivitou hľadať riešenia pre zlepšenie života našich občanov aj v oblasti zamestnanosti a hľadania nových investorov. Nesmieme zostať prešľapovať na mieste, je čas pohnúť sa ďalej.

Priority a tiež aj nesplatené dlhy vidím aj v oblasti školstva. Aj naše materské školy by si zaslúžili nový šat, aby sa v nich naši najmenší cítili dobre. Určite nemenej významným je riešenie verejného osvetlenia, oprava ciest a chodníkov. Na spadnutie je aj rozhodnutie o poskytnutie dotácie na vybudovanie kanalizácie v Biskupiciach. Ak v priebehu roka uvidíte rozkopané cesty v tejto mestskej časti, s radosťou budeme konštatovať, že naša žiadosť bola úspešná.

Milí spoluobčania, nie je žiadnym tajomstvom, že spolupráca s mestským zastupiteľstvom v uplynulom roku nebola bezproblémová. Viackrát došlo k stretu straníckych a občianskych záujmov sprevádzaných emóciami. Nie však emócie sú dôležité. Pravda je, že pri kľúčových rozhodnutiach sme sa s poslancami mestského zastupiteľstva napokon dokázali dohodnúť. Túto zhodu oceňujem, ďakujem za ňu poslancom a bol by som rád, keby sme podobnú mieru zhody dosiahli aj v tomto roku.

 

Milí Bánovčania,

vchádzam do roku 2014 s prísľubom, že každý môj krok povedie k ešte väčšej transparentnosti, otvorenosti a zodpovednosti za prijaté rozhodnutia, ktoré budú obhajovať predovšetkým záujmy Vás občanov.

Želám Vám do Nového roka 2014 pevné zdravie, pokoj do Vašich rodín a veľa pozitívnej energie okolo každého z nás.

Marián Chovanec
primátor mesta
 


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka