Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Dobrovoľník roka Trenčianskeho kraja za rok 2013

Dobrovoľník roka Trenčianskeho kraja za rok 2013Vytlačiť
 

Dňa 22.2.2014 sa uskutočnilo dlhoočakávané podujatie Dobrovoľník roka Trenčianskeho kraja za rok 2013 v klube Lúč v Trenčíne. Hlavnými organizátormi podujatia boli Rada mládeže Trenčianskeho kraja, Jef Trenčín a Apache Entertainment. Hoci pomoc iným ľuďom sa dnes vidí len ojedinelo, Trenčania sa nenechali zahanbiť a ukázali, že pomáhať im nie je cudzie. Nominanti boli rozdelení do 5 kategórií: výchovná činnosť, ekológia, sociálna práca, osveta a kultúra a hlas ľudu.

 

Oceneným dobrovoľníkom v kategórii výchovná činnosť sa stala Anna Kacejová z Trenčína, ktorá sa venovala práci so skautskými dievčenskými oddielmi, pomáhala pri organizácii detského tábora, projektoch skautov a starostlivosti o skautský dom.

V kategórii ekológia ocenila porota Júliusa Krčmárika z Považskej Bystrice. Krčmárik sa pravidelne zapája do dobrovoľníckych činností, zbiera odpadky v okolí Považskej Bystrice, obnovuje lesné studničky a chodníky, podieľal sa na odstraňovaní následkov po záplavách v obci Píla.

Ocenenou v kategórií sociálna práca je Mária Machová z Trenčína, ktorá sa uplynulý rok zameriavala najmä na pomoc sociálne slabším rodinám, organizovala zbierky a rôzne aktivity pre tieto rodiny, pomáhala im v domácnosti.

V kategórií Osveta a kultúra vybrala a ocenila porota Ondreja Kubalu z Bánoviec nad Bebravou. Kubala robil nábor dobrovoľníkov, ktorých následne koordinoval pri projekte mládežníckeho centra v Bánovciach nad Bebravou. Ako predseda mládežníckeho parlamentu bol organizátorom dnes už pravidelných kultúrnych podujatí v meste, pomáha pri aktivitách skateboardovej komunity, založil občianske združenie Športovo herný a outdoorový klub - ŠHOK, ktoré sa venuje mládeži.

 

Piatou kategóriou bol Hlas ľudu, v ktorom mohla verejnosť podporiť svojho favorita v online hlasovaní. Ocenenou bola Martina Jurčáková z Trenčína, ktorá získala najväčší počet hlasov. Jurčáková organizuje seminárnu časť valného zhromaždenia Európskej študentskej únie, ktoré sa bude konať na Slovensku, študentské diskusie a športové podujatia, koordinuje zahraničné vzťahy Študentskej rady vysokých škôl.

Plakety prišli odovzdať vzácni hostia:

  • Marián Chovanec, primátor mesta Bánovce nad Bebravou (ekológia)
  • Juraj Gerlici, riaditeľ úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (osveta a kultúra)
  • Andrej Barborka, prezident Študentskej rady stredných škôl Slovenskej republiky (sociálna práca)
  • Marta Kianicová, prorektorka pre vzdelávanie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne (práca s mládežou)
  • David Griffin, dekan City University of Seattle a Vysokej školy manažmentu v Trenčíne (verejné hlasovanie)

Divákov sprevádzali celým programom dvaja organizátori podujatia, Juraj Tilesch z Apache Entertainment a Janka Malejčíková z Jef Trenčín. Lahodné melódie zazneli vďaka klaviristke Lucii Záhradníčkovej a akordeonistovi Vladimírovi Gašparovi.

 

Dobrovoľníka roka môžete sledovať aj na Facebooku.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka