Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Slávnostné poklopanie základného kameňa stavby R2 - 6. 3. 2014

Slávnostné poklopanie základného kameňa stavby R2 - 6. 3. 2014Vytlačiť
 

Vo štvrtok 6. marca 2014 sa na Námestí Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou uskutočnilo slávnostné poklopanie základného kameňa stavby rýchlostnej cesty R2 Ruskovce- Pravotice, ktorá už o dva roky odľahčí preťaženú dopravu v regióne Hornej Nitry. Projekt výstavby je spolufinancovaný z eurofondov v rámci Operačného programu Doprava. Celkový príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vrátane povinného štátneho spolufinancovania predstavuje čiastku 100 173 821 € s DPH. Predpokladané ukončenie a kolaudácia stavby je naplánovaná na mesiac máj 2016.

 

Slávnostnej udalosti poklopania základného kameňa tejto stavby sa zúčastnili minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ing. Ján Počiatek, ekonomický a obchodný radca Veľvyslanectva Francúzskej republiky v SR Patrice Dautel, vedúci tlačového a politického oddelenia zastúpenia Európskej komisie v SR Andrej Králik, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jaroslav Baška, poslanec Národnej rady SR Ľubomír Želiezka, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Ing. Milan Gajdoš a generálny riaditeľ spoločnosti Inžinierske stavby, a.s. Philippe Cobel a primátor mesta Bánovce nad Bebravou Marián Chovanec.

Okrem oficiálnych hostí sa slávnosti zúčastnili prednosta Okresného úradu v Bánovciach nad Bebravou, starostovia obcí okresu Bánovce nad Bebravou a poslanci mestského zastupiteľstva.

V úvode so svojim príhovorom vystúpil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek, ktorý uviedol, že sa začína stavať prvý z úsekov R2 a do dvoch rokov je v pláne rozostavať ďalšie dva úseky – Mníchova Lehota – Ruskovce a Križovatka D1 – Mníchova Lehota. Postupne sa občanom prihovorili aj ostatní hostia pričom v každom z príhovorov odznelo, že vybudovaním R2 sa odľahčí doprava a zníži sa počet motorových vozidiel prechádzajúcich našim mestom, čo bude mať vplyv aj na zníženie nehodovosti v tomto regióne. Generálny riaditeľ zhotoviteľskej firmy požiadal o strpenie hluku, prachu a podčiarkol, že prvoradá je bezpečnosť a kvalita pri výstavbe tohto diela.

Primátor mesta Marián Chovanec v úvode poďakoval, že myšlienka zrealizovania výstavby obchvatu mesta dostala reálnu podobu, čím sa odbremení doprava v meste, zníži sa nehodovosť a skvalitní sa stav životného prostredia.

Na záver slávnosti prítomní symbolicky poklopali kameň, ktorým sa začína výstavba tohto významného úseku cesty R2.
 


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka