Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Otvorený list primátora - Výzva primátora mesta lekárom poskytujúcim LSPP

Otvorený list primátora - Výzva primátora mesta lekárom poskytujúcim LSPPVytlačiť
 

 

Vážení poskytovatelia zdravotnej starostlivosti,

 

denne sa na mňa obracajú občania nášho mesta s otázkou, prečo mesto nezakročí voči lekárom, ktorí odmietli nastúpiť do služby na pohotovosti a porušujú tak povinnosť uloženú im zákonom.

Žiaľ, žiadnu právnickú páku na vyriešenie tejto situácie mesto nemá, preto som sa rozhodol na Vás apelovať. Apelovať ako primátor, občan i ako potenciálny pacient.

Uvedomujem si Vašu situáciu a sú mi známe aj dôvody, pre ktoré odmietate, alebo ste odmietli, nastúpiť do služby. Povedal by som, že do určitej miery to aj chápem. Za týmto všetkým však stojí nevinný pacient, chorý človek, často bez prostriedkov a možnosti pomôcť si ináč. Akokoľvek sa nato pozerám, stali sme sa rukojemníkmi nesplnených záujmov Vás ako povinných zo zákona  a nemocnice ako prevádzkovateľa LSPP (Lekárska služba prvej pomoci).

Vyzývam Vás preto, aby ste prehodnotili svoje konanie v duchu Hippokratovej prísahy: „Spôsob môjho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia k úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred krivdou a bezprávím.“

Úprimne ďakujem MUDr. Jozefovi Bakošovi, MUDr. Jozefovi Dolanovi, MUDr. Tatiane Drábikovej, MUDr. Márii Králikovej, MUDr. Eve Šinskej, že sú tu stále pre nás pacientov.

Vážené vedenie 3. Súkromnej nemocnice Bánovce nad Bebravou, pevne verím, že budete hľadať cestu a spôsob, ako v našom meste, pre našich občanov, LSPP zachovať a naďalej prevádzkovať.

Zrušenie LSPP vnímam ako čin proti ľuďom, ako zle nastúpenú cestu ďalšieho fungovania nemocnice v Bánovciach.

 

          S úctou

 

Marián Chovanec, primátor mesta
 


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka