Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Jarmok verzus birmovka

Jarmok verzus birmovkaVytlačiť
 

Na sociálnych sieťach sa objavil list MUDr. Zelenákovej, v ktorom primátora mesta upozorňuje na rovnaký termín konania vyslúženia sviatosti birmovania a konania bánovského jarmoku. Mail tohto znenia bol doručený aj primátorovi mesta a ešte v ten istý deň sme MUDr. Zelenákovej odpovedali. Aby sme zabránili šíreniu dezinformácií a zbytočným hnevom, zverejňujeme toto oficiálne stanovisko mesta:

Jarmoky v Bánovciach sa už tradične konajú v druhej polovici apríla a októbra. O tom, že aprílový termín koliduje s termínom sviatosti birmovania, sme sa dozvedeli od pána farára Mgr. Garaja až v minulom týždni. Žiaľ, už v tomto čase nebolo v silách organizátora, ktorým je MsKS, termín zmeniť. Napriek tomu, mesto prostredníctvom organizátora jarmoku zabezpečí všetko potrebné pre zachovanie dôstojnosti prijatia sviatosti birmovania. V takomto priateľskom duchu sa niesol aj rozhovor prednostky MsÚ, riaditeľky MsKS a Mgr. Garaja, kde sme sa na problém pozreli so vzájomným pochopením.
Zhodli sme sa v tom, že k tomuto nedorozumeniu došlo aj tým, že pán farár pôsobí vo farnosti zatiaľ krátko a nevedel o vopred naplánovaných tradičných akciách. Dohodli sme sa preto, že odteraz budeme termíny dôležitých akcií vzájomne v predstihu konzultovať, aby nedošlo k podobným časovým kolíziám. Vzhľadom k tomu, že vedenie mesta si uvedomuje vážnosť a veľkú dôležitosť tejto akcie, vyšlo farskému úradu v ústrety pri parkovaní a premiestňovaní účastníkov sviatosti birmovania. Veríme, že disciplinovanosť občanov pri parkovaní taktiež prispeje k pokojnej atmosfére oboch podujatí.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka