Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Jarmok verzus birmovka

Jarmok verzus birmovkaVytlačiť
 

Na sociálnych sieťach sa objavil list MUDr. Zelenákovej, v ktorom primátora mesta upozorňuje na rovnaký termín konania vyslúženia sviatosti birmovania a konania bánovského jarmoku. Mail tohto znenia bol doručený aj primátorovi mesta a ešte v ten istý deň sme MUDr. Zelenákovej odpovedali. Aby sme zabránili šíreniu dezinformácií a zbytočným hnevom, zverejňujeme toto oficiálne stanovisko mesta:

Jarmoky v Bánovciach sa už tradične konajú v druhej polovici apríla a októbra. O tom, že aprílový termín koliduje s termínom sviatosti birmovania, sme sa dozvedeli od pána farára Mgr. Garaja až v minulom týždni. Žiaľ, už v tomto čase nebolo v silách organizátora, ktorým je MsKS, termín zmeniť. Napriek tomu, mesto prostredníctvom organizátora jarmoku zabezpečí všetko potrebné pre zachovanie dôstojnosti prijatia sviatosti birmovania. V takomto priateľskom duchu sa niesol aj rozhovor prednostky MsÚ, riaditeľky MsKS a Mgr. Garaja, kde sme sa na problém pozreli so vzájomným pochopením.
Zhodli sme sa v tom, že k tomuto nedorozumeniu došlo aj tým, že pán farár pôsobí vo farnosti zatiaľ krátko a nevedel o vopred naplánovaných tradičných akciách. Dohodli sme sa preto, že odteraz budeme termíny dôležitých akcií vzájomne v predstihu konzultovať, aby nedošlo k podobným časovým kolíziám. Vzhľadom k tomu, že vedenie mesta si uvedomuje vážnosť a veľkú dôležitosť tejto akcie, vyšlo farskému úradu v ústrety pri parkovaní a premiestňovaní účastníkov sviatosti birmovania. Veríme, že disciplinovanosť občanov pri parkovaní taktiež prispeje k pokojnej atmosfére oboch podujatí.


 
 

dnes je: 18.6.2019

meniny má: Vratislav

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

6. zasadnutie mestského zastupiteľstva

V stredu 19. júna 2019 o 14.30 h sa uskutoční 6. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka