Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Oznam pre občanov – odberateľov plynu

Oznam pre občanov – odberateľov plynuVytlačiť
 

Vážení odberatelia zemného plynu,

naša spoločnosť SPP - distribúcia, a. s., je prevádzkovateľom distribučnej siete zemného plynu na Slovensku. Cez naše plynové potrubia Vám zabezpečujeme bezpečnú a spoľahlivú distribúciu zemného plynu od Vašich dodávateľov, s ktorými máte uzatvorené zmluvy o jeho dodávke, až do Vašich odberných miest.

Považujeme za našu povinnosť Vás, ako našich zákazníkov, informovať o pretrvávajúcich prípadoch páchania trestnej činnosti, kedy členovia organizovaných skupín za odplatu ponúkajú odberateľom plynu „pretočenie“ číselníka meradla spotreby. Naša spoločnosť disponuje účinnými nástrojmi na odhaľovanie takýchto podvodov a v prípade ich potvrdenia sú odberatelia plynu povinní v zmysle zákona o energetike nahradiť distribučnej spoločnosti nielen hodnotu neoprávnene odobratého plynu, ale aj všetky náklady spojené s odhalením a odstránením neoprávneného odberu.

V tejto súvislosti Vás upozorňujeme na zmenu legislatívy, ktorá sa týka trestného postihovania neoprávnenej manipulácie s meradlom. Od 1. júla 2016 nadobúda účinnosť novela Trestného zákona, ktorá zavádza podľa §219a trestnú zodpovednosť za neoprávnený zásah do meradla spotreby zemného plynu a falšovanie plomb. V závislosti od závažnosti spáchaného trestného činu a veľkosti škody bude po novom páchateľom hroziť trest odňatia slobody od jedného do 12 rokov. Veríme, že táto úprava zákona posilní ochranu všetkých poctivých odberateľov plynu a zároveň bude zákonne postihovať organizované zločinecké skupiny, ktoré túto trestnú činnosť páchajú.

Pre zvýšenie Vašej ochrany Vám odporúčame, aby ste si pravidelnou obhliadkou kontrolovali Vaše meradlo spotreby plynu s dôrazom na neporušenosť overovacích a zabezpečovacích značiek – plomb.

Zároveň Vás vyzývame, aby ste s páchateľmi nespolupracovali a akékoľvek podozrenia alebo informácie o neoprávnenej manipulácii s meradlom neodkladne oznámili spoločnosti SPP - distribúcia na tel. čísle: 02/2040 2180 alebo e-mailom na: NOplyn@spp-distribucia.sk. Znížite tým riziko havárie na Vašom plynovom zariadení a poškodenia Vášho zdravia a majetku, ako aj ďalších osôb v jeho blízkosti.

V prípade podozrenia na únik plynu volajte Poruchovú linku - plyn: 0850 111 727.

Ďakujeme Vám, že využívate zemný plyn ako komfortné a ekonomicky výhodné energetické médium, ktoré šetrí životné prostredie.

 

Vaša distribučná spoločnosť


 
 

dnes je: 17.6.2019

meniny má: Adolf

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

6. zasadnutie mestského zastupiteľstva

V stredu 19. júna 2019 o 14.30 h sa uskutoční 6. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka