Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

RIZIKÁ INTERNETU - Rady (nielen) pre mládež

RIZIKÁ INTERNETU - Rady (nielen) pre mládežVytlačiť
 

UPOZORŇUJE

 

Leto je v plnom prúde a mnohí z nás sú oveľa častejšie nielen na slnku, ale aj na internete. Niektorí nahadzujú rôzne príspevky na sociálne siete, iní sa nudia, ďalší si vypisujú s novými partnermi a dosť je takých, ktorí sú na internete len z nenásytnej zvedavosti. Súčasné štatistiky potvrdzujú, že kriminalita páchaná s využitím internetu je veľmi rozšírená. Ohrozené sú najmä deti, maloletí a mladiství.

Súčasne je ale aj veľa podvodníkov ponúkajúcich nadštandardne dobre zaplatenú prácu v zahraničí, a tých, ktorí chcú ohroziť vaše súkromie. Preto vám ponúkame informácie, ktoré sa oplatí brať vážne:

 • Uvedomte si, že je mnoho ľudí, ktorí sa pokúsia zneužiť vaše osobné údaje a informácie o súkromnom živote.
 • Nezverejňujte na internete svoje osobné údaje (číslo občianskeho preukazu, rodné číslo...), mobilné číslo, poštovú adresu, informácie o rodine, ani o zdravotnom stave.
 • Závisť a ohováranie si môžete spôsobiť aj sami. A to tým, že zverejníte niečo o sebe aj tým, ktorí nie sú vaši skutoční priatelia.
 • Uvedomte si, že priateľov na webe máte len toľko, s koľkými si najčastejšie píšete...
 • Keď sa s niekým zoznamujete na sociálnej sieti, uvedomte si, že za fotkou sa môže skrývať niekto úplne iný a starší. Môže to byť aj niekto z vašich nepriateľov, ktorý vám chce takouto lesťou ublížiť.
 • Nenavštevujte stránky, ktoré majú pochybný obsah a ponižujú ľudskú dôstojnosť. Ohrozujete nielen seba, ale aj svoj počítač.
 • Nezverejňujte fotografie, ktoré sú zneužiteľné! Napríklad fotografie, kde ste v plavkách alebo v spodnej bielizni a už vôbec nie bez nej.
 • Ak sa plánujete rozísť so svojim priateľom alebo priateľkou, najprv si overte, či nemá niektoré z vašich intímnych fotografií, ktorými by vás mohol vydierať alebo ponížiť.
 • Ani rodičia by nemali verejne sprístupňovať fotografie svojich malých detí na internete. Najmä ak majú na sociálnych sieťach otvorený profil. Žiaľ, dnes je už veľa ľudí, ktorí by aj takéto fotografie mohli veľmi „nechutne“ zneužiť.
 • Ak sa vám niekto vyhráža, uráža vás alebo píše anonymy, ktorými poškodzuje vaše dobré meno, nebojte sa to ohlásiť na polícii.
  Nedovoľte nikomu, aby vo vás vytváral strach.

Autor: MsÚ prevencia


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka