Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Bánovské noviny

 logo-bnn-2016.jpg

 

Kultúrno - spoločenské noviny obyvateľov

mesta Bánovce nad Bebravou

 

 

Bánovské noviny vydáva Mestské kultúrne stredisko v náklade 8200 kusov, počet vydaní v kalendárnom roku je 50. Poslaním Bánovských novín je uspokojovať potreby čitateľa - občana, informovať ho o dianí v regióne a dávať mu priestor na vyjadrenie svojich názorov a potrieb.

Toto regionálne obecné periodikum nielen informuje, ale aj vysvetľuje mu význam udalostí, podporuje kultúrne aktivity v obci, zabáva, kritizuje, a jeho primárnou úlohou je najmä integrovať, to znamená vystupovať ako spájací článok medzi občanmi a obcou, či medzi občanmi navzájom, vytvárať pocit spoločenského povedomia, lokálnej identity a budovať genius loci.

Redakčná rada zasadá každú stredu, kedy je aj uzávierka novín.

Ing. Vladimír Vranka - predseda -  prednosta MsÚ

Alena Borszéková - šéfredaktorka Bánovských novín
kontakt: noviny@kulturabn.sk, 038/760 24 22, 0948 602 422

Redakčná rada Bánovských novín:

Ing. Mária Hajšová, PhD., Mgr. Zuzana Janáčová, Ing. Ján Kšiňan, PhD., Mgr. Veronika Palušová, Ing. Miroslava Robochová.

Viac o možnostiach reklamy a informáciách o Bánovských novinách sa dozviete po kliknutí na:
www.kulturabn.sk/televizia-a-noviny/reklama-u-nas/banovske-noviny

ARCHÍV BÁNOVSKÝCH NOVÍN 2019: www.kulturabn.sk/televizia-a-noviny/archiv-bnn/rok-2019


 

Bánovské noviny 2019

Bánovské noviny 2018

Bánovské noviny 2017

Bánovské noviny 2016

Bánovské noviny 2015

Bánovské noviny 2014

Bánovské noviny 2012 - 2013

 

Bánovské noviny - logo


 

NOVINY - r. 2006 - č. 2

Štartuje VIII. ročník Olympiády ľudských práv

Krajské kolo najprestížnejšej celoslovenskej súťaže v oblasti ľudských práv sa bude konať v Trenčíne

Krajské kolo v poradí už VIII. ročníka Olympiády ľudských práv, prestížnej celoslovenskej súťaže určenej pre študentov gymnázií, stredných škôl a odborných učilíšť, sa uskutoční dňa
7. februára 2006 v Trenčíne. O postup bude bojovať 27 najlepších študentov z trenčianskeho kraja, ktorí si zmerajú svoje vedomosti a poznatky v oblasti presadzovania ľudských práv. Osem najúspešnejších z nich postupuje do celoštátneho finále, ktoré sa uskutoční v dňoch 21.-23. marca v Liptovskom Mikuláši.


Olympiáda ľudských práv je najprestížnejšia celoslovenská súťaž v oblasti presadzovania ľudských práv určená pre študentov gymnázií, stredných škôl a odborných učilíšť. Do súťaže sa zapojilo viac ako 4 000 študentov z celého Slovenska, z ktorých 64 najlepších postupuje do celoštátneho finálového kola, ktoré sa uskutoční 21.-23. marca 2006 v Liptovskom Mikuláši. Teoretické vedomosti a praktické zručnosti študentov posudzuje porota zložená z významných domácich aj zahraničných odborníkov v oblasti ľudských práv.

Olympiádu ľudských práv vyhlasuje každoročne Ministerstvo školstva SR a koná sa pod záštitou Podpredsedu vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pála Csákyho. Odborným garantom podujatia je Prof. Miroslav Kusý - predseda správnej rady Nadácie za toleranciu a proti diskriminácii. Projekt je súčasťou projektu „Život bez predsudkov“ podporeného Európskym sociálnym fondom z programu EQUAL. Hlavnými organizátormi podujatia sú OZ OLYMP a PRO DONUM v spolupráci s príspevkovou organizáciou IUVENTA.

Cieľom projektu je atraktívnou formou učiť stredoškolákov hájiť a presadzovať rovnaké práva pre všetkých členov spoločnosti a aktívne sa podieľať na jej vytváraní. Súťaž využíva inovatívne prvky

vzdelávania – rozvíja kreativitu, komunikačno-prezentačné zručnosti, argumentačné techniky a formovanie vlastného názoru mladých ľudí.

Hlavnou témou VIII. ročníka je „Rovnosť príležitostí“ a „Rodová rovnosť“. Cieľom je priblížiť problematiku rovnosti príležitostí a znevýhodnených skupín na Slovensku v porovnaní so zahraničnými skúsenosťami. Počas trojdňového celoštátneho finále čaká študentov množstvo zaujímavých hostí, ktorí svojimi skúsenosťami priblížia študentom prácu v medzinárodných inštitúciách a organizáciách zaoberajúcich sa rôznymi formami diskriminácie a ochranou ľudských práv. Hosťami a zároveň členmi poroty budú významné domáce aj zahraničné osobnosti, ktoré aktívne participujú v otázkach rovnosti príležitostí a rodovej rovnosti.

Do olympiády ľudských práv sa tento rok zapojilo aj Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, ktoré už druhý rok realizuje projekt národnej informačnej antidiskriminačnej kampane, ktorá je v rámci Komunitného programu EÚ zameraná na pozdvihnutie právneho vedomia verejnosti v oblasti uplatňovania zásady rovnakého zaobchádzania a boja proti diskriminácii.
„Kľúčovou cieľovou skupinou, na ktorú sa v rámci kampane zameriavame, sú práve mladí ľudia, pre ktorých by malo byť uplatňovanie antidiskriminačného zákona už pri vstupe do pracovného procesu samozrejmosťou, a preto je potrebné, aby jeho podstatu pochopili od samého začiatku. Cieľom je oboznámiť mladých ľudí pútavou formou s antidiskriminačnou problematikou a poskytnúť im základné informácie z tejto oblasti “ – uviedla JUDr. Viera Mrázová, CSc., výkonná riaditeľka Slovenského národného strediska pre ľudské práva.

Viac informácií získate na www.olp.sk

Budeme veľmi radi, ak prijmete naše pozvanie a prídete sa pozrieť na krajské kolo súťaže, ktoré sa uskutoční dňa 7. februára 2006 o 9,30 hod
Miesto konania: Gymnázium Ľ. Štúra
Ul. 1. mája č.2
911 35 Trenčín
Krajský koordinátor: Mgr. Oľga Bočáková
e-mail: bocakova@tnuni.sk
Tel.: 0907 409 613

Tešíme sa na Vašu účasť


Ing. Stanislav Vavro


 

Pokiaľ nemáte na svojom počítači nainštalovaný prehliadač PDF, môžete si ho zadarmo stiahnuť zo stránok spoločnosti Adobe alebo Foxitsoftware.


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka