Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Bánovské noviny

 logo-bnn-2016.jpg

 

Kultúrno - spoločenské noviny obyvateľov

mesta Bánovce nad Bebravou

 

 

Bánovské noviny vydáva Mestské kultúrne stredisko v náklade 8200 kusov, počet vydaní v kalendárnom roku je 50. Poslaním Bánovských novín je uspokojovať potreby čitateľa - občana, informovať ho o dianí v regióne a dávať mu priestor na vyjadrenie svojich názorov a potrieb.

Toto regionálne obecné periodikum nielen informuje, ale aj vysvetľuje mu význam udalostí, podporuje kultúrne aktivity v obci, zabáva, kritizuje, a jeho primárnou úlohou je najmä integrovať, to znamená vystupovať ako spájací článok medzi občanmi a obcou, či medzi občanmi navzájom, vytvárať pocit spoločenského povedomia, lokálnej identity a budovať genius loci.

Redakčná rada zasadá každú stredu, kedy je aj uzávierka novín.

Ing. Vladimír Vranka - predseda -  prednosta MsÚ

Alena Borszéková - šéfredaktorka Bánovských novín
kontakt: noviny@kulturabn.sk, 038/760 24 22, 0948 602 422

Redakčná rada Bánovských novín:

Ing. Mária Hajšová, PhD., Mgr. Zuzana Janáčová, Ing. Ján Kšiňan, PhD., Mgr. Veronika Palušová, Ing. Miroslava Robochová.

Viac o možnostiach reklamy a informáciách o Bánovských novinách sa dozviete po kliknutí na:
www.kulturabn.sk/televizia-a-noviny/reklama-u-nas/banovske-noviny

ARCHÍV BÁNOVSKÝCH NOVÍN 2019: www.kulturabn.sk/televizia-a-noviny/archiv-bnn/rok-2019


 

Bánovské noviny 2019

Bánovské noviny 2018

Bánovské noviny 2017

Bánovské noviny 2016

Bánovské noviny 2015

Bánovské noviny 2014

Bánovské noviny 2012 - 2013

 

Bánovské noviny - logo


 

NOVINY - r. 2006 - č. 2

CIEĽOM JE SKVALITŇOVANIE VÝUČBY

Bánovce nad Bebravou – Využívanie grantových programov pre skvalitňovanie výchovno – vzdelávacieho procesu žiakov základných škôl patrí medzi priority aj v základnom školstve Bánovského okresu. Napriek snahám a početným žiadostiam pre projekt ORAVA zameraný na uplatňovanie nových vyučovacích metód, len jediná škola v okrese a to ZŠ na Komenského ulici v Bánovciach nad Bebravou bola úspešná. Táto 17 triedna škola má vyše 450 žiakov. Z nich 132 je v prvých štyroch ročníkoch. Práve tu začali po získaní financií z úspešného projektu grantového programu „ škola pre budúcnosť“, s realizáciou „Čarovnej šiestej komnaty“ ešte začiatkom januára tohto roku. Podľa slov riaditeľky školy Evy Mikušovej ide o novú metódu učenia hravou formou pre žiakov I. stupňa, ktorí si takto podstatne lepšie osvojujú trvalé učebné návyky. „Ide vlastne o pokračovanie už J. A. Komenským proklamovaného výroku – ŠKOLA HROU,“ povedala E. Mikušová. Po určitých priestorových úpravách vďaka príspevku z projektu a sponzorom vytvorili nákladom 35 tisíc korún veľkú špeciálnu učebňu s názvom „Čarovná šiesta komnata.“ Jej špecifikom je i to, že žiaci nesedia v laviciach , ale na vankúšoch položených na podlahe, aby tak v nestresovom prostredí lepšie vnímali výklad učiva z prvouky, prírodovedy a vlastivedy. K tomuto vytvorili pedagógovia 6 centier. Tie sú zamerané najmä na čítanie, ktoré je spolu s voľným výkladom a množstvom vizuálnych pomôcok najlepšou formou získavania vedomostí. Jednotlivé centrá majú názvy ako rozprávkovo, živočíchy, rastliny, človek, naša vlasť a vesmír. Najmä vizuálnu časť učebne budú priebežne aktualizvať tak, aby žiaci získavali najnovšie poznatky. Snahou vedenia školy je, po získaní pozitívnych skúsenosti podobným spôsobom skvalitňovať výučbu aj vo vyšších ročníkoch.

Ľ. Ježo


 

Pokiaľ nemáte na svojom počítači nainštalovaný prehliadač PDF, môžete si ho zadarmo stiahnuť zo stránok spoločnosti Adobe alebo Foxitsoftware.


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka