Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Bánovské noviny

 logo-bnn-2016.jpg

 

Kultúrno - spoločenské noviny obyvateľov

mesta Bánovce nad Bebravou

 

 

Bánovské noviny vydáva Mestské kultúrne stredisko v náklade 8200 kusov, počet vydaní v kalendárnom roku je 50. Poslaním Bánovských novín je uspokojovať potreby čitateľa - občana, informovať ho o dianí v regióne a dávať mu priestor na vyjadrenie svojich názorov a potrieb.

Toto regionálne obecné periodikum nielen informuje, ale aj vysvetľuje mu význam udalostí, podporuje kultúrne aktivity v obci, zabáva, kritizuje, a jeho primárnou úlohou je najmä integrovať, to znamená vystupovať ako spájací článok medzi občanmi a obcou, či medzi občanmi navzájom, vytvárať pocit spoločenského povedomia, lokálnej identity a budovať genius loci.

Redakčná rada zasadá každú stredu, kedy je aj uzávierka novín.

Ing. Vladimír Vranka - predseda -  prednosta MsÚ

Alena Borszéková - šéfredaktorka Bánovských novín
kontakt: noviny@kulturabn.sk, 038/760 24 22, 0948 602 422

Redakčná rada Bánovských novín:

Ing. Mária Hajšová, PhD., Mgr. Zuzana Janáčová, Ing. Ján Kšiňan, PhD., Mgr. Veronika Palušová, Ing. Miroslava Robochová.

Viac o možnostiach reklamy a informáciách o Bánovských novinách sa dozviete po kliknutí na:
www.kulturabn.sk/televizia-a-noviny/reklama-u-nas/banovske-noviny

ARCHÍV BÁNOVSKÝCH NOVÍN 2019: www.kulturabn.sk/televizia-a-noviny/archiv-bnn/rok-2019


 

Bánovské noviny 2019

Bánovské noviny 2018

Bánovské noviny 2017

Bánovské noviny 2016

Bánovské noviny 2015

Bánovské noviny 2014

Bánovské noviny 2012 - 2013

 

Bánovské noviny - logo


 

NOVINY - r. 2006 - č. 2

NAJLEPŠÍ ŠPORTOVCI BÁNOVIEC

V areáli SOU J. Ribaya vyhodnotili po piatykrát v histórii mesta najlepších športovcov Bánoviec nad Bebravou za rok 2005. Napriek tomu, že toto podujatie má svojské a atypické poňatie, ktoré neurčuje aspoň absolútne najlepšieho podľa, dosiahnutých výsledkov na celoštátnej či medznárodnej úrovni, má už svoju tradíciu. Jej prioritou je, že sa tu každý rok stretávajú reprezentanti mesta a Slovenska z rôznych športových odvetví, aby spolu so svojimi najbližšími zhodnotili uplynulý športový rok v rámci „Plesu športovcov.“ Ocenenia v jednotlivých športoch si z rúk primátora mesta Ing. Jána Turčana, predsedov kultúrnej i športovej komisie Mgr. P. Bulíka a Ľ. Ševčíka bez určenia poradia prevzali: Body fitnes – Juraj Žitňan, juniorský majster sveta. Silový trojboj – Katarína Kardošová, strieborná z majstrovstiev sveta v tlaku na lavičke. Karate – Alena Vranková a Michal Sahulčík, reprezentanti Slovenska v mládežníckych kategóriach, medailisti v súťažiach Európskeho pohára. Silácky šport – Branislav Golier, víťaz viacerých siláckych súťaží v prenášaní a zdvíhaní bremien. Tlak na lavičke (telesne postihnutý) – Jaroslav Drga, medailista z majstrovstiev Slovenska. Rádioamatérstvo – Štefan Melcer, dlhoročný reprezentant ČSSR a Slovenska, viacnásobný víťaz svetových súťaží v počte nadviazaných rádiových spojení. Zápasenie – Marek Janega, reprezentant SR, piaty z ME v kategórii kadetov vo voľnom štýle. Hádzaná – Katarína Janáčová, opora družstva v WHIL. Futbal ženy – Ivana Nižňanská, opora družstva v II. lige. Futbal muži – Marek Mezovský, stredopoliar treťoligového celku. Stolný tenis – Ľubomír Búlík, hráč s vyrovnanými výkonmi v 5. lige. Ľadový hokej – Miroslav Beniak, hráč žiackého celku. Stálo by však za uváženie, aby zodpovední za vyhlasovanie najlepších športovcov pouvažovali nad zmenou hodnotenia najlepších, aby medzi nimi boli ozaj najlepší i keď z menej populárnych športov.


Ľ. Ježo


 

Pokiaľ nemáte na svojom počítači nainštalovaný prehliadač PDF, môžete si ho zadarmo stiahnuť zo stránok spoločnosti Adobe alebo Foxitsoftware.


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka