Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Bánovské noviny

 logo-bnn-2016.jpg

 

Kultúrno - spoločenské noviny obyvateľov

mesta Bánovce nad Bebravou

 

 

Bánovské noviny vydáva Mestské kultúrne stredisko v náklade 8200 kusov, počet vydaní v kalendárnom roku je 50. Poslaním Bánovských novín je uspokojovať potreby čitateľa - občana, informovať ho o dianí v regióne a dávať mu priestor na vyjadrenie svojich názorov a potrieb.

Toto regionálne obecné periodikum nielen informuje, ale aj vysvetľuje mu význam udalostí, podporuje kultúrne aktivity v obci, zabáva, kritizuje, a jeho primárnou úlohou je najmä integrovať, to znamená vystupovať ako spájací článok medzi občanmi a obcou, či medzi občanmi navzájom, vytvárať pocit spoločenského povedomia, lokálnej identity a budovať genius loci.

Redakčná rada zasadá každú stredu, kedy je aj uzávierka novín.

Ing. Vladimír Vranka - predseda -  prednosta MsÚ

Alena Borszéková - šéfredaktorka Bánovských novín
kontakt: noviny@kulturabn.sk, 038/760 24 22, 0948 602 422

Redakčná rada Bánovských novín:

Ing. Mária Hajšová, PhD., Mgr. Zuzana Janáčová, Ing. Ján Kšiňan, PhD., Mgr. Veronika Palušová, Ing. Miroslava Robochová.

Viac o možnostiach reklamy a informáciách o Bánovských novinách sa dozviete po kliknutí na:
www.kulturabn.sk/televizia-a-noviny/reklama-u-nas/banovske-noviny

ARCHÍV BÁNOVSKÝCH NOVÍN 2019: www.kulturabn.sk/televizia-a-noviny/archiv-bnn/rok-2019


 

Bánovské noviny 2019

Bánovské noviny 2018

Bánovské noviny 2017

Bánovské noviny 2016

Bánovské noviny 2015

Bánovské noviny 2014

Bánovské noviny 2012 - 2013

 

Bánovské noviny - logo


 

NOVINY - r. 2006 - č. 2

CYKLISTA ROMAN BRONIŠ – „S bicyklom prešiel celý svet“

Cyklista-profesional.jpg
Bánovce nad Bebravou i blízke okolie hoci majú vzhľadom na konfiguráciu terénu ideálne podmienky, cyklistickému športu nie sú veľmi naklonené. Napriek tomu tu vyrástlo niekoľko vynikajúcich cyklistov obliekajúcich reprezentačný dres Československa. Z najjagavejších hviezd to boli ozorovskí rodáci Daniel Gráč (dlhoročný člen Dukly Brno a Trenčín) Ľubomír Kočiš (Brno a Dubnica), Milan Buchel, Viliam Rybár či Michal Fraňo (Trenčín a Inter Bratislava, určitý čas aj predseda Slovenského zväzu cyklistiky). Z bánovskej liahne vyznávačov bicykla vzišiel i súčasný reprezentant Slovenska ROMAN BRONIŠ.
Tento 29 ročný rodák z Ostratíc, začínal s cyklistikou v Bánovciach pod taktovkou spomínaného Ľubomíra Kočiša. Ten v ňom objavil cyklistický talent a po zániku oddielu v našom meste vďaka zamietanosti MUDr. Borisa Drličku, prechádza tréner Kočiš s nádejným žiakom R. Bronišom do Uhrovca. Časom i tu cyklistika v pretekárskej podobe zaniká a Broniš žne úspechy v drese DDaM Topoľčany. Príchod na Športové gymnázium v Trenčíne ho na dlhé roky viaže k mestu pod Matúšovým hradom, kde vyrastá z neho jeden z najlepších československých dorasteneckých a juniorských cyklistov. Našu vlasť reprezentuje na juniorských majstrovstvách sveta v austrálskom Perthe. Do Austrálie sa vrátil ešte raz ako reprezentant na letných olympijských hrách v Sydney. Medzitým získava desiatky vavrínov na slovenských i zahraničných cestách po celej Európe, nevynímajúc seriál pretekov Svetového pohára, kde jazdí rovnocenné etapy s jazdcami najzvučnejších mien. Po odchode z Dukly Trenčín ďalšie tri roky sa významnou mierou podiela na prvenstve ŽP Podbrezová v extralige a množstvom vavrínových vencov len potvrdzuje jeho vysokú výkonnosť. V rokoch 2003 – 2005 oblieka cyklistiský dres v Tábore a od januára tohto roku sa vracia do rodného kraja ako člen Dukly Trenčín. V týchto dňoch je so svojim staronovým tímom na 7 etapových pretekoch „Okolo Egypta“ a začiatkom marca odchádza na viacetapové preteky „Okolo Tchaiwanu.“ Napriek tomu, že tréning a preteky mu zaberajú podstatnú časť času, práve z jeho iniciatívy vzniklo v Bánovciach nad Bebravou v areáli krytej plavárne športové centrum, nesúce názov INDOOR CYCLING so zameraním pre jazdu na špeciálnych stacionárnych bicykloch, ktoré vedie spolu s bývalými cyklistami Radovanom Kočišom a Tomášom Černákom.

Ľ. Ježo


 

Pokiaľ nemáte na svojom počítači nainštalovaný prehliadač PDF, môžete si ho zadarmo stiahnuť zo stránok spoločnosti Adobe alebo Foxitsoftware.


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka