Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Harmonogram kosenia mesta

Harmonogram kosenia mesta Vytlačiť
 

fotografia z kosenia trávyMesto Bánovce nad Bebravou oznamuje, že kosenie trávnatých plôch v meste bolo začaté dňa 18. 4. 2017 (16. týždeň) súbežne v lokalitách sídliska Dubnička a Prednádražie. Aktuálne kosenie pokračuje nasledovne:

19. - 22. týždeň sídlisko Dubnička

19. - 20. týždeň sídlisko Prednádražie

20. – 21. týždeň sídlisko Stred

22. – 23. týždeň sídlisko Sever

Vyššie uvedený harmonogram je informatívneho charakteru, nie je možné s úplnou presnosťou stanoviť časový harmonogram, resp. presné termíny (od kedy do kedy) bude kosenie jednotlivých častí mesta reálne prebiehať.

Nakoľko samotné kosenie je závislé od mnohých faktorov ako napr. poveternostné podmienky, poruchovosť a údržba mechanizmov, ľudský faktor a pod. Uvádzame preto orientačné obdobie, v ktorom je kosenie naplánované. Jedna kosba mesta trvá približne 6 týždňov.

Súčasne vyzývame majiteľov vozidiel, aby v čase kosenia parkovali radšej ďalej od plôch, ktoré sú kosené. V tráve sa často nachádzajú drobné predmety, ktoré tam odhodili nezodpovední jednotlivci. Pracovníci, ktorí vykonávajú kosenie, sú upozornení, aby tento fakt brali na vedomie. Nemožno však zabezpečiť 100% istotu, že nemôže dôjsť k zachyteniu takéhoto predmetu. Čistota životného prostredia je závislá nielen od dohľadu nad ním, ale aj od jednotlivcov.

V tejto súvislosti mestská polícia vyzýva občanov k ohľaduplnosti voči životnému prostrediu. V prípade, že poznáte občanov, ktorí takto znečisťujú verejné priestranstvo, dôkaz o tom môžete kedykoľvek odovzdať, prípadne poslať na mestský úrad alebo na mestskú políciu.

Tlačová správa mesta


 
 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka