Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Oznam mesta k šíriacemu sa zápachu

Oznam mesta k šíriacemu sa zápachuVytlačiť
 

Erb mesta Bánovce nad BebravouMesto Bánovce nad Bebravou informuje občanov, že eviduje podnety viacerých občanov, ktoré reagujú na šíriaci sa zápach v meste. Primátor Marián Chovanec v predmetnej veci začal ihneď konať. O písomné stanovisko požiadal Poľnohospodárske družstvo Podlužany, z ktorého citujeme nižšie:

"PD Podlužany ne aplikujú maštaľný hnoj, Maštaľný hnoj sme aplikovali od 28.7- 30.7. na parcelu vedľa družstva Prusy a maštaľný hnoj bol zapravený do 40 minút do pôdy.

Momentálne aplikujeme hnojovicu, aplikujeme ju na parcely za Podlužanmi smerom na Timoradzu čo je cca 6,5 km vzdušnou čiarou od bytoviek  na Dubničky. Pondelok 13.8 sme aplikovali 2 km od sídliska Dubnička ale od 14.8 aplikujeme za Podlužanmi.

Hnojovica je aplikovaná Samsonom ktorý ma za sebou radličkoví adaptér a je priamo aplikovaná a zapracovaná do pôdy. Aplikovať hnojovicu budeme ešte dnes 17.8 do 18.8 rána a končíme s aplikáciou. Hnoj ktorý je cítiť v Ozorovciach ide z parciel od Dežeríc."

Aktuálny stav mesto monitoruje a v prípade ďalších zistení bude občanov informovať.

Tlačová správa mesta


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka