Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

V Bánovciach vyrastie detské ihrisko Žihadielko

V Bánovciach vyrastie detské ihrisko ŽihadielkoVytlačiť
 

V utorok 12. marca 2019 odovzdala zástupkyňa spoločnosti Lidl do rúk primátorky Rudolfy Novotnej gratulačný list k výhre v súťaži o ihrisko Žihadielko, ktoré spoločnosť postaví v našom meste.

Špecialistka komunikácie pre CSR (spoločensky zodpovedné) projekty Tatiana Čaplová zároveň predstavila vedeniu mesta projektovú dokumentáciu a oboznámila s ďalším postupom výstavby získaného detského ihriska. Bolo potrebné prediskutovať lokalizáciu ihriska, náležité administratívne úkony zo strany mesta a prípravu pozemku. Podmienkou pre výstavbu detského ihriska je, aby lokalita bola prístupná verejnosti bez obmedzení, čo vybraný areál pri ZŠ Komenského a ZŠ Gorazdova spĺňa. Prednosta MsÚ Vladimír Vranka taktiež potvrdil, že bude možné zabezpečiť monitorovanie kamerovým systémom.

IMG_3606.JPGDetské ihrisko je určené deťom od 2 do 12 rokov a zostavené z certifikovaných herných prvkov, ktoré spĺňajú kvalitatívne a bezpečnostné kritériá. V časti pre najmenších bude dopadovú plochu tvoriť mäkká liata guma, chýbať nebudú rôzne typy hojdačiek, športová zostava s lezeckými prvkami ako i stojan na bicykle či lavičky pre oddych. Hlavným motívom bude samozrejme včielka Maja a jej rozprávkoví priatelia.

Na stretnutie nebolo možné pozvať všetkých aktívnych ľudí, ktorí sa podieľali na motivácii obyvateľov, učili ich ako hlasovať a založili podpornú skupinu na sociálnej sieti. Oni by vedeli najlepšie zodpovedať otázku, čo stálo za tohtoročným úspechom Bánoviec. Podľa štatistík mestá Bánovce n. B. a Revúca zlomili všetky doterajšie rekordy hlasovania. Prítomní vyjadrili veľké poďakovanie všetkým organizáciám, školám, rodičom, susedným obciam a mestám i jednotlivcom, ktorí sa do hlasovania zapojili a poskytli sponzorské dary do motivačnej súťaže, ktorá hlasovanie obyvateľov podporila.

Zástupkyňa spoločnosti Lidl potvrdila, že súťaž sa bude opakovať i v budúcom roku, pričom Bánovce sa budú nachádzať v špeciálnej kategórii, medzi mestami, ktoré už jedno ihrisko získali. Mestá, ktoré získali už dve ihriská, do súťaže zapojené nebudú.

Výstavba detského ihriska Žihadielko v Bánovciach je naplánovaná na mesiac máj, pričom jeho veľkolepé otvorenie sa uskutoční v nedeľu 16. júna 2019 od 10:00 h.

IMG_3587.JPGIMG_3596.JPG

 

 

 

 

 


 
 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka