Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Medzinárodné etapové cyklistické preteky - 17. - 19. 5. 2019

Medzinárodné etapové cyklistické preteky - 17. - 19. 5. 2019Vytlačiť
 

Bánovské občianske združenie xROAD a Telovýchovná jednota Slávia Športové gymnázium Trenčín je organizátorom Medzinárodných etapových cyklistických pretekov Trenčianskym regiónom, ktoré sa uskutočnia pod usporiadateľskou taktovkou Slovenského zväzu cyklistiky a s podporou mesta Bánovce nad Bebravou a Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Budú sa konať v dňoch 17. - 19. 5. 2019 aj v našom okrese. Pretekať sa bude v troch etapách. V piatok je na programe časovka z Uhrovca na Jankov vŕšok, v sobotu to budú preteky jednotlivcov na okruhu Bánovce nad Bebravou – Podlužany a v nedeľu budú preteky jednotlivcov na okruhu Bánovce nad Bebravou – Veľké Chlievany.

V sobotu pozývame športovú verejnosť na slávnostný štart o 14:00 pred nemocnicou na ulici Hviezdoslavova. Trasa povedie z Bánoviec nad Bebravou cez Dežerice, Horňany, Bobot, Motešice, Krásnu Ves a Timoradzu do Podlužian. Spolu absolvujú pretekári tri okruhy o celkovej dĺžke 114 km.

Je potrebné rátať s dočasnou dopravnou uzáverou tejto trasy v poobedných hodinách.

V nedeľu sa bude opäť slávnostne štartovať pred nemocnicou v Bánovciach nad Bebravou, tento krát už o 11:00 h kategória Muži Elite a o 11:10 h kategória Kadeti a Juniori. Nedeľná trasa pretekov povedie z Bánoviec cez Biskupce a Veľké Chlievany, kde bude tzv. pevný štart a pretekať sa bude cez Otrhánky, Haláčovce, Pochabany, Malé Hoste, Zlatníky, Cimennú, Držkovce a Dvorec späť do Veľkých Chlievan. V kategórii Muži Elite pôjde spolu o sedem okruhov s celkovou dĺžkou 154 km a v kategórii Kadeti a Juniori to bude päť okruhov v celkovej dĺžke 110 km.

Apelujeme na vodičov, aby rešpektovali dočasné dopravné obmedzenia a pozývame všetkých nadšencov cyklistiky na toto výnimočné podujatie.

Do Bánoviec opäť zavíta cyklistická elita kategórie Juniori a Kadeti, príďte povzbudiť mladé nádeje, budete prekvapení ich talentom a rýchlosťou.

Viac na https://www.cyklistikaszc.sk/sk/cestna-cyklistika

xROAD

cyklopereteky_2019.jpg


 
 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka