Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Mesto začne s odťahovaním opustených vozidiel

Mesto začne s odťahovaním opustených vozidielVytlačiť
 

Mesto Bánovce nad Bebravou vykonalo v mesiaci december 2013 verejné obstarávanie (VO) na dodávku služby „odťahovanie starých vozidiel na území mesta Bánovce nad Bebravou“.

Víťazom VO sa stala spoločnosť:

DE-S-PE s.r.o
Sídlo: Gorkého 3, 811 01 Bratislava
Prevádzka a kontaktná adresa: Sebedražská 2, 971 01 Prievidza
IČO: 31 629 113

Spoločnosť DE-S-PE s.r.o. bude na základe zmluvy zabezpečovať pre mesto Bánovce nad Bebravou odťahovanie vrakov na parkovisko v Prievidzi.

Poplatky za služby sú nasledovné:

  • odtiahnutie na parkovisko v Prievidzi – 150,- €
  • poplatok za prevádzku parkoviska

do 30 dní – 1,- €/deň

nad 30 dní – 0,50 €/deň

 

Postup pri odťahovaní vozidiel s identifikovaným majiteľom:

  1. Mestská polícia (MsP) zašle majiteľovi vraku výzvu na jeho odstránenie z verejného priestranstva do 30 dní od jej obdržania. V prípade, že majiteľ nereaguje, postupuje výzvu na ďalšie vybavenie oddeleniu dopravy, obchodu a služieb MsÚ (ODOS).
  2. Zamestnanci MsÚ začnú voči majiteľovi vraku priestupkové konanie a ďalej postupujú v zmysle VZN č.37 a VZN č. 86, t.j. zabezpečia vyrúbenie poplatku za záber verejného priestranstva (0,10 €/m2/deň) odo dňa zistenia vraku mestskou políciou. Zároveň zašlú majiteľovi vraku poslednú výzvu na jeho odstránenie, s dodatočnou lehotou 30 dní. Poplatok za záber verejného priestranstva bude účtovaný až do dňa odstránenia vraku majiteľom, resp. odťahu poverenou firmou.
  3. V prípade, že majiteľ nereaguje ani na druhú výzvu, na podnet zamestnanca MsÚ zabezpečí spoločnosť DE-S-PE, s.r.o. odtiahnutie vraku na parkovisko v Prievidzi. O odtiahnutí bude spísaný protokol za účasti zástupcu Mesta, MsP a spoločnosti DE-S-PE. Všetky náklady spojené s odtiahnutím vozidla a s jeho uskladnením na určenom parkovisku v Prievidzi znáša majiteľ vraku a Mesto si ich bude vymáhať.

V prípade, že majiteľa opusteného vozidla sa nepodarí identifikovať, Mesto zverejní úmysel odtiahnuť vozidlo s jeho špecifikáciou na 30 dní na informačnej tabuli, po uplynutí tejto lehoty zabezpečí poverená spoločnosť jeho odťah na určené parkovisko.


 
 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

webygroup
ÚvodÚvodná stránka