Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

„Vidieť a byť videný II Etapa“

„Vidieť a byť videný II Etapa“Vytlačiť
 

Ku dňu 25. 11. 2013 podal Referát projektového riadenia mesta Bánovce and Bebravou projekt „Vidieť a byť videný II Etapa“, ktorého cieľom je zvyšovanie bezpečnosti, ochrana života, zdravia a majetku obyvateľov mesta Bánovce nad Bebravou.

Na základe rozhodnutia Rady vlády SR pre prevenciu kriminality, ktorá zasadala 10. októbra 2014 bolo rozhodnuté o poskytnutí dotácie na financovanie projektu v oblasti prevencie kriminality v sume 22 000 €. Celkové oprávnené náklady na projekt so spoluúčasťou mesta je suma 27 500 €.

Z týchto financií bude zakúpený kamerový systém, ktorý zabezpečuje poriadok zatiaľ len na námestí. Rozmiestnením ďalších kamier na miesta, kde sa v minulosti páchala trestná činnosť  umožníme Mestskej polícii ľahšie identifikovať páchateľa a tým rýchlejšie objasniť trestný čin, prečin či priestupok.

V rámci projektu spolufinancovaného zo zdrojov Ministerstva vnútra SR pre prevenciu kriminality sú organizované aj prednášky základných a stredných školách. Semináre sú zamerané na témy: Správaj sa normálne, ľahké a tvrdé drogy, násilie, šikanovanie, vandalizmus, dopravná výchova, alkohol, tabakové výroby, či kriminalita v meste.


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka