Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Európa pre občanov

Tu_zijem_BN_2018-06-01_logo_orez.jpg

Dňa 1. júna vyvrcholil slávnostným programom na námestí v  Bánovciach nad Bebravou festival Tu žijem 2018!

Festival sa uskutočnil v rámci projektu Európa pre občanov spolufinancovaného z prostriedkov Európskej únie. Program festivalu zahŕňal rôzne kultúrne akcie pripravené spoločne, nielen Bánovčanmi, ale aj našimi priateľmi z partnerských miest: Milotice z Českej republiky, Ostrihom z Maďarska, Lubliniec z Poľska.

V rámci festivalu sa uskutočnili rôzne akcie z oblasti kultúry, športu a ekológie. Svoj talent ukázali umelci z Bánoviec i partnerských miest, ktorí okrem vlastných vystúpení vystúpili i so spoločným koncertom osemdesiatčlenného zboru mládeže z partnerských regiónov.

Medzinárodná spolupráca sa pozitívne prejavila aj počas sochárskeho sympózia, kde umelci zo Slovenska, Čiech, Poľska a Maďarska tvorili plastiky inšpirované hudbou. Účastníci festivalu mali možnosť vidieť ukážky športových zručností či aktívne sa zapojiť do rôznych športových a tanečných aktivít.

Počas festivalu sme nezabudli ani na prírodu a pomocou výtvarne poňatej inštalácie pod názvom Mesto obsadili platy poukázali mladí umelci na jej znečisťovanie. Návštevníci festivalu sa mohli zúčastniť viacerých diskusií so zaujímavými ľuďmi.

Obyvatelia Bánoviec a partnerských miest mohli počas festivalu spoznávať kultúru, zvyky a gastronómiu  partnerských regiónov. Festival Tu žijem 2018!  nám opäť ukázal, že i napriek vzdialenosti, ktorá nás rozdeľuje môžeme spolupracovať a spoločne pozdvihnúť naše regióny vymieňať si vzájomné podnety v rôznych oblastiach.

 


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka