Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Úspešný projekt Cezhraničnej spolupráce medzi SR a ČR

Na základe vyhlásenej výzvy v rámci  Štrukturálnych fondov EÚ, Operačného  programu cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskou a Českou republikou (fondu mikroprojektov), podalo mesto Bánovce nad Bebravou a obec Milotice projekt s názvom: Propagácia a rozvoj kultúrneho dedičstva prihraničného územia SR- ČR. Projekt je založený na spolupráci 2 partnerov zo Slovenskej a Českej republiky so sídlom v oprávnenom území pre program cezhraničnej spolupráce.

Mestá  sú partnerskými mestami, kde sa ich predstavitelia stretávajú na oficiálnej i neoficiálnej úrovni. Schválený projekt by mal prispieť k posilneniu kontaktov, trvalej spolupráci a vďaka spoločným aktivitám  aj k rozvoju infraštruktúry cestovného ruchu v daných regiónoch. Celkové náklady prestavujú sumu 6371,00 Eur, z čoho 5% spolufinancujú žiadatelia. V rámci schváleného projektu vzniknú rôzne propagačné materiály ako spoločná mapa turistických zaujímavosti cezhraničných regiónov, spoločný stolový kalendár, brožúra kultúrnych pamiatok Bánoviec a Milotic, spoločná pohľadnica, záložky do kníh a tašky. Aktivity projektu budú ukončené do konca októbra 2014. Referát projektového riadenia na Mestskom úrade v Bánovciach nad Bebravou veľmi pozorne sleduje vyhlasovanie jednotlivých výziev a podľa toho spracováva jednotlivé projekty.

Veríme, že spoločné projekty a spolupráca  oboch miest budú pokračovať aj v ďalšom programovom období rokov 2014 - 2020.

                                                                         

Mgr. Mário Biras

referát projektového riadenia


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka