Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Mladí mladým

Mladí mladýmVytlačiť
 

Na februárovom stretnutí bánovskej mládeže s poslancami vyjadrili účastníci nespokojnosť so stavom ihrísk a športovísk v meste.

Študenti SOŠ strojníckej v Bánovciach nad Bebravou sa rozhodli aktívne priložiť ruku k dielu a v uplynulých týždňoch pomohli zrenovovať vybavenie ihriska pri ZUŠ D. Kardoša a ZŠ Komenského na sídlisku Dubnička.

Aktivity sa zúčastnili študenti I.A a III.D so svojimi pedagógmi Katarínou Mikušovou a Miroslavom Pavlovičom za pomoci dobrovoľníkov z kultúrno-komunitného centra Ži:va – Lukáša, Patrika a Mareka.

koláž fotiek mládežníckej brigádyBrigáda sa rozdelila do dvoch dní, prvé kolo prekazil hustý dážď a po druhýkrát dalo počasie zabrať extrémnymi horúčavami. Napriek tomu sa podarilo obrúsiť a nanovo natrieť futbalové bránky na oboch ihriskách a nový vzhľad a retiazku dostali basketbalové koše. Pracovníci odboru služieb mestu pomohli demontovať staré poškodené pletivo a zapožičali rebríky, preto sa mohli obrúsiť a do väčšej miery natrieť i stĺpy oplotenia pri ZŠ Komenského. Zostáva ešte natrieť zvyšnú časť stĺpov a zaobstarať nové pletivo, aby sa lopta nekotúľala na cestu. Ihriská využívajú nielen žiaci škôl, ale slúžia všetkým sídliskovým deťom.

Môžem jednoznačne povedať, že svojimi skutkami idete príkladom všetkým obyvateľom mesta Bánovce nad Bebravou. Žiaci našej školy sú Vám vďační, že aj takýmto spôsobom ste dokázali vylepšiť areál našej školy, uviedol vo svojom poďakovaní riaditeľ ZŠ Komenského, Martin Slovák.

Táto dobrovoľnícka aktivita sa uskutočnila vďaka podpore z projektu Kraj a mestá spolu pre mladých, na ktorom spolupracuje Mesto Bánovce nad Bebravou s Regionálnym centrom mládeže v Trenčíne a Trenčianskym samosprávnym krajom.

Dobrovoľnícka vlna

Mládežnícke aktivity sa na jar niesli v znamení dobrovoľníctva v celom Trenčianskom kraji. Mesto Bánovce nad Bebravou nezaostávalo. Mládež sa zapojila do Veľkého jarného upratovania pri príležitosti Hodiny Zeme, školáci a študenti pracovali na viacerých školských projektoch prospešných okoliu alebo pomáhali pri organizácií podujatí, ako bol festival Tu žijem. 

 

Ing. Mirka Robochová, Referent práce s mládežou MsÚ
(10. 6. 2019)


 
 

Kraj a Mestá spolu pre mladých

Krajské centrum voľného času (KCVČ) Trenčín Regionálne centrum mládeže Trenčianskeho kraja spustilo nový projekt s názvom Kraj a mestá spolu pre mladých. V rámci neho je pripravená aj séria školení a podporných aktivít na rozvoj práce s mládežou v kraji na lokálnej úrovni.

Cieľom prvého stretnutia bolo nastavenie spolupráce medzi regionálnou a miestnou samosprávou a zistenie východiskovej situácie práce s mládežou v jednotlivých mestách. Zo školenia vyplynulo miestnym koordinátorom aj niekoľko úloh, ktoré sa týkajú predovšetkým mapovania potrieb mladých ľudí, zosieťovania jednotlivých organizácií pracujúcich s mládežou a následnej príprave okrúhlych stolov s ich zástupcami, vedením mesta či jednotlivými poslancami.

Spoločným cieľom je vychovávať mladých ľudí k aktívnemu prístupu, záujmu o veci verejné a participácii na rozhodovaní v mestách. „Rozvoj kompetencií, vedomostí a zručností koordinátorov a následné aktivity zamerané okrem iného aj na rozvoj dobrovoľníctva a inklúzie, budú pokračovať po dobu 22 mesiacov. Finálnou métou bude vypracovanie koncepčných materiálov určujúcich ďalší rozvoj mládeže na miestnej úrovni s prepojením na strategické dokumenty vyššieho územného celku a národnú stratégiu v roku 2020,“ vysvetlila Silvia Štefániková s tým, že podporné aktivity pripravilo KCVČ s podporou grantového programu Erasmus + a s víziou, že budú prínosné pre mladých ľudí nielen v Trenčianskom kraji.

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka