Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Mesto rozmiestňuje kontajnery na zber textílií a šatstva

Mesto Bánovce nad Bebravou uzatvorilo v júni 2012 zmluvu s firmou, ktorá odoberá opotrebované textílie, šatstvo, obuv a hračky, t.zn. komodity o ktoré za posledné roky nebol prakticky žiaden záujem v rámci SR. V prvej etape bolo nášmu mestu poskytnutých 15 ks zberných nádob (objem 1 nádoby je cca 2,5 m3), ktoré boli rozmiestnené na vopred vybraných lokalitách. Maximálny počet poskytnutých nádob je 1 ks na 1000 obyvateľov. Dôležité je podotknúť, že poskytnutie nádob v rátane ich vývozov a údržby sú pre mesto bezodplatné.

Ročne sa v našom meste vyprodukuje niekoľko ton spomínaných odpadov, ktoré je možné druhotne využiť, zároveň dôjde k šetreniu financií mesta potrebných na vývozy a uloženie na skládku odpadov. Za ušetrené financie je možné nakúpiť napr., chýbajúce nádoby na separáciu odpadov. Zámer spomínanej separácie má však aj sociálny rozmer - využitie vyzbieraných komodít v krajinách tzv. tretieho sveta.

Čo sa týka samotných nádob, tie boli rozmiestnené nasledovne, na tržnicu na sídl. Dubnička, pred Arttep na Dubničke, do areálu MsKS na Severe, bytové domy na Ul. Partizánska, pri Dome humanity – Sever, pred OD Stred, na parkovisko – Kanada, na Ul. Novomeského 1331, D. Ozorovce – pred areálom KD, H. Ozorovce – areál KD, M. Chlievany – Ul. Topoľová, Biskupice – areál KD.

Mesto Bánovce nad Bebravou zároveň týmto vyzýva občanov mesta, aby v prípade ak sú držiteľmi textílií, šatstva, obuvi a hračiek, ktorých sa chcú zbaviť môžu využiť predmetné nádoby v jednotlivých lokalitách mesta. Nádoby budú vyprázdňované spravidla 1 x za 2 týždne. Následne bude šatstvo a pod. putovať do Poľskej republiky za účelom roztriedenia a ďalšieho využitia obyvateľmi krajín tretieho sveta. V prípade potreby ďalších informácií je možné kontaktovať zamestnancov MsÚ Bánovce n/B., odd. ŽP osobne, telefonicky 7629 141, - 146 alebo mailom balaz@banovce.sk, odpady@banovce.sk.
 

Ing. Peter Baláž
vedúci oddelenia životného prostredia

 


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka