Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Mladí reportéri pre životné prostredie

Mladí reportéri pre životné prostredieVytlačiť
 

Plogo mladi reporterirogram Young Reporters for the Environment (YRE) vznikol v roku 1994 pod patronátom medzinárodnej Nadácie pre environmentálnu výchovu.

Program je určený mladým ľudom vo veku 11 - 25 rokov a jeho cieľom je zapojiť mladých ľudí do riešenia environmentálnych problémov. Zároveň však program pomáha účastníkom rozvíjať žurnalistické, komunikačné a občianske zručnosti.

Ako to funguje?
Mladí reportéri skúmajú enviro témy vo svojom regióne, rozpracovávajú ich a svoje zistenia a návrhy riešení žurnalistickou tvorbou prezentujú verejnosti. Články sú publikované na webovej stránke mladireporteri.sk, kde možno nájsť aj kompletné informácie o programe.

Ako sa stať enviro-reportérom?
Do programu sa môže zapojiť každá základná, stredná a vysoká škola na Slovensku, ktorá ustanoví zodpovedného pedagóga a vytvorí tím mladých reportérov. Program je však otvorený aj pre študentov - jednotlivcov. Prihlasovanie a registračné formuláre.

Súťaž - YRE Awards
Mladí reportéri každoročne súťažia o najlepší článok, fotografiu a video, a to v 3 kategóriách:
11-14 rokov, 15-18 rokov a 19-25 rokov.
Slovenskí enviro-žurnalisti získali v medzinárodnej súťaži spomedzi 35 krajín neuveriteľné 4 prvé miesta a 2 čestné uznania.

Mladí reportéri pre životné prostredie pracujú pod záštitou Slovenského syndikátu novinárov a všetky práva a povinnosti súvisiace s výkonom novinárskej práce.

mladi reporteri.jpg

 


 
 

Práca s mládežou

Práca s mládežou má podobu rôznorodých aktivít, ktoré sa uskutočňujú mimo procesu formálneho vzdelávania a reagujú na potreby mladých ľudí. Je založená na princípe dobrovoľnej účasti mládeže, partnerského prístupu a vzájomného rešpektu. Realizuje sa v zariadeniach na voľný čas a záujmovú činnosť detí a mládeže, záujmových organizáciách a neformálnych skupinách.

Koordinátor práce s mládežou pre Bánovce n. B.:
Ing. Mirka Robochová
MsÚ, č. dverí 202 (budova na Farskej ul.)
tel.: 038/7629 144, 0918 365 264
e-mail: robochova@banovce.sk


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka