Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Projekt AKTIV - Aktívne vo svojom okolí

Projekt AKTIV - Aktívne vo svojom okolíVytlačiť
 

Organizácie Youthwatch (Bratislava), Prázdninová škola Lipnice (Praha), Atmosféra (Zlín) a Regionálne centrum mládeže (Trenčín) vypracovali projekt AKTIV, do ktorého sa aktívne zapojili aj Bánovce nad Bebravou.

V rámci projektu sa vytvoril a otestoval modul na zvyšovanie spoločenskej angažovanosti mladých ľudí. Modul je postavený na koncepte "Cesty hrdinu" a je súčasťou neformálneho Aktiv male001.jpgvzdelávania. Dva 3-členné tímy zo ZŠ Gorazdova a ZŠ Školská sa v marci zúčastnili trojdňového školenia v Olomouci, na ktorom sa prostredníctvom zážitkovej pedagogiky naučili ako postupne krok za krokom vypracovať projekt, ktorý bude prospešný pre ich okolie. Ich úlohou bude v najbližších týždňoch tento projekt realizovať.

Na školení sa stretli aj s účastníkmi zo strediska voľného času z moravského Holešova, preto mnohé hry boli zamerané stmelenie kolektívu, tímovú spoluprácu a rozvoj komunikačných schopností. Mnohé, na prvý pohľad neriešiteľné úlohy, vzájomnou pomocou úspešne zvládli. Naučené zručnosti teraz budú mať možnosť otestovať v praxi pri realizácii svojho projektu.

Aktiv male002.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ing. Miroslava Robochová
Referent práce s mládežou MsÚ


 
 

Práca s mládežou

Práca s mládežou má podobu rôznorodých aktivít, ktoré sa uskutočňujú mimo procesu formálneho vzdelávania a reagujú na potreby mladých ľudí. Je založená na princípe dobrovoľnej účasti mládeže, partnerského prístupu a vzájomného rešpektu. Realizuje sa v zariadeniach na voľný čas a záujmovú činnosť detí a mládeže, záujmových organizáciách a neformálnych skupinách.

Koordinátor práce s mládežou pre Bánovce n. B.:
Ing. Mirka Robochová
MsÚ, č. dverí 202 (budova na Farskej ul.)
tel.: 038/7629 144, 0918 365 264
e-mail: robochova@banovce.sk


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

webygroup
ÚvodÚvodná stránka