Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

2. fáza projektu Aktiv

2. fáza projektu AktivVytlačiť
 

V rámci projektu Aktiv absolvovali 2 žiacke tímy zo ZŠ Gorazdova a ZŠ Školská druhé víkendové školenie uprostred nádhernej prírody moravských Vizovíc.

Po prvom školení, kde sa zážitkovou metódou naučili základy vypracovania projektu, na druhé školenie prichádzali už s reálnymi výsledkami uskutočnených projektov vo svojom okolí.

20190427_115615.jpgOpäť ich čakalo množstvo zaujímavých aktivít a hier zameraných na rozvoj prezentačných a komunikačných schopností, kooperácie, spätnej väzby ale i sebareflexie. Každý tím odprezentoval svoj projekt na improvizovanej šou Česko-slovensko hľadá hrdinu, kde boli ocenení „oskarom“. Následne si podrobne zhodnotili svoj projekt pomocou rôznych indikátorov a vypracovaním myšlienkovej mapy. Súčasťou druhého bloku bola aj niekoľkohodinová hra s názvom Totalita, kde si účastníci, spočiatku nevedomky, vyskúšali, aké je to žiť v totalitnom režime. Na hru nadväzovala diskusia, kde mládežníci sami pomenovali výhody a nevýhody totalitných a demokratických režimov.

Na vyvetranie hláv a trošku zábavy nebola núdza o dynamické aktivity, napr. boj o dračie chvosty, minútkové výzvy i naoko nesplniteľné výzvy, napr. ako zdvihnúť kamaráta len pomocou ukazováka.  

V hodnoteniach sa účastníci zhodli, že vypracovanie a zrealizovanie projektu im prinieslo najmä skvelý pocit, že to spoločnými silami dokázali a že urobili niečo pre druhých.

Mirka Robochová
Referent práce s mládežou


 
 

Práca s mládežou

Práca s mládežou má podobu rôznorodých aktivít, ktoré sa uskutočňujú mimo procesu formálneho vzdelávania a reagujú na potreby mladých ľudí. Je založená na princípe dobrovoľnej účasti mládeže, partnerského prístupu a vzájomného rešpektu. Realizuje sa v zariadeniach na voľný čas a záujmovú činnosť detí a mládeže, záujmových organizáciách a neformálnych skupinách.

Koordinátor práce s mládežou pre Bánovce n. B.:
Ing. Mirka Robochová
MsÚ, č. dverí 202 (budova na Farskej ul.)
tel.: 038/7629 144, 0918 365 264
e-mail: robochova@banovce.sk


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka