Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Projektový zámer Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti v meste Bánovce nad Bebravou

Mesto Bánovce nad Bebravou sa plánuje zapojiť do výzvu č. IROP-PO2-SC212-PZ-2018-11 vyhlásenej Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky na predkladanie projektových zámerov za účelom integrácie primárnej zdravotnej starostlivosti formou budovania centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.

Hlavným zámerom projektu je rozšíriť zdravotnícku infraštruktúru v meste Bánovce nad Bebravou vybudovaním Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (ďalej len CIZS) s prioritným zmeraním na zvýšenie efektivity poskytovaných služieb primárnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v meste a jeho spádovej oblasti. Objekt CIZS bude situovaný na Farskej ulici (areál bývalého Klubu dôchodcov) v Bánovciach nad Bebravou. Predpokladaný rozpočtový náklad na vybudovanie CIZS predstavuje 1 054 000,00 €.

Cieľom projektu CIZS je posilnenie postavenia a rozšírenie kompetencii všeobecných lekárov primárnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti, aby väčšina zdravotnej starostlivosti bola poskytovaná už na primárnej úrovni. CIZS bude poskytovaná primárna ambulantná zdravotná starostlivosť v nasledujúcim rozsahu:

  • ambulancia všeobecná pre dospelých,
  • ambulancia všeobecná pre deti a dorast,
  • ambulancia špecializovaná gynekologická,
  • ambulancia špecializovaná zubno- lekárska.

V CIZS bude taktiež sídliť denné centrum pre seniorov a klub dôchodcov.

Z hore uvedeného vyplýva, že pre riadne zabezpečenie stanovených služieb obyvateľom je potrebné obsadiť uvedené ambulancie lekármi. Preto mesto Bánovce nad Bebravou vyzýva všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti zo spádovej oblasti, ktorí spĺňajú podmienku min. dvojročného pôsobenia a podmienku kmeňa pacientov v danej spádovej oblasti o participáciu na projekte zriadenia a prevádzky CIZS. V prípade ak prejavíte záujem o participáciu na CIZS poskytovaním zdravotnej starostlivosti kontaktujte Ing. Vladimíra Margoliena emailom na adresu margolien@banovce.sk alebo osobne na Mestskom úrade v Bánovciach nad Bebravou.


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka