Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Rekonštrukcia a modernizácia Základnej školy na Komenského ulici 1290 v Bánovciach nad Bebravou

 EU_ROP_TSK - logo

Ukončená rekonštrukcia ZŠ Komenského z prostriedkov fondov EÚ

Programové obdobie rokov 2007 – 2013 je pre Slovenskú republiku prvým programovým obdobím, v ktorom má možnosť využívať zdroje z fondov EÚ v priebehu celého jeho trvania. Oddelenie prípravy, realizácie a monitorovania projektov na Mestskom úrade v Bánovciach nad Bebravou veľmi pozorne sleduje vyhlasovanie jednotlivých výziev a podľa toho spracováva jednotlivé projekty.
Ešte v roku 2008 získalo mesto finančné prostriedky na Modernizáciu a rekonštrukciu Základnej školy Komenského v celkovej sume 952 333,-€ (z toho 95% nenávratný finančný príspevok a 5% vlastné zdroje). Momentálne je proces realizácie aktivít projektu ukončený. Projektom sa dosiahlo zlepšenie podmienok pre realizáciu vzdelávacieho procesu a zateplením obvodového plášťa a rekonštrukcie vykurovacieho systému v budove školy a telocvične. Projekt nadväzuje na čiastočnú výmenu vonkajších okien a dverí realizovanú v roku 2007 pomocou financií od zriaďovateľa. Projekt je tak vzhľadom na svoj rozsah a finančnú náročnosť kľúčovou etapou v celkovom procese rekonštrukcie školy. Vďaka nemu budú do veľkej miery splnené nároky užívateľov na úroveň vyučovacieho procesu, ako aj nároky zriaďovateľa a vedenia školy na zníženie finančnej náročnosti prevádzky.
Získavanie mimorozpočtových zdrojov mesta nie je ľahké, avšak množstvo projektov a ich rozsah dávajú veľký predpoklad pre ďalší rozvoj mesta a skvalitnenie životnej úrovne obyvateľov. Je dôležité spomenúť, že na mimorozpočtové prostriedky z grantových schém ministerstiev a fondov EÚ nie je právny nárok. O ďalšom postupe podávania projektov budeme občanov priebežne informovať.


Mgr. Mário Biras

 

 


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka