Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Vidieť a byť videný - zvýšenie bezpečnosti, ochrany života, zdravia a majetku obyvateľov mesta Bánovce nad Bebravou

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ ZO ZDROJO VLÁDY PRE PREVENCIU KRIMINALITY A OBVODNÉHO ÚRADU TRENČÍN.


V meste o dve kamery viac

V súčasnosti je u nás zavedený kamerový systém, ktorý zabezpečujú tri digitálne kamery a tie majú od tohto roku novú podobu. „Staré osemročné kamery boli vymenené za nové s nočným podsvietením, čo nám výrazne napomáha vidieť dianie na uliciach rovnako ako cez deň“, opisuje činnosť systému náčelník Mestskej polície JUDr. Dušan Senčík.
Do konca tohto roku by sa mal systém rozšíriť o ďalšie dve kamery. „Je pripravený nový kvalitný systém s lepším rozlíšením aj na televíznej obrazovke. Budeme tak môcť bez problémov rozpoznať osoby vykonávajúce nedovolenú činnosť.“
Jedna kamera bude do konca roka zapojená na Ul. J. Jesenského, odkiaľ bude vidieť aj Ul. Rokošská a časť Ul. Záfortňa. Dôležitým bude však aj systém, ktorý bude zaznamenávať dianie na Ul. K nemocnici. „Nainštalovaním kamier očakávame, že si problémoví občania uvedomia, že sú sledovaní a budú sa správať inak, ako je to teraz, keď sú si istí, že ich nik pri priestupkoch nevidí, hovorí Dušan Senčík.
Obrazové vysielanie v miestnosti chránenej dielne celodenne pozorujú štyria civilní invalidní pracovníci. Vo chvíli, keď sa na uliciach deje niečo podozrivé, je okamžite na miesto vyslaná hliadka mestskej polície, ktorá vykoná zákrok alebo zjedná nápravu. Policajtom je pri ich činnosti nápomocný i archív záznamov, uchovávaný počas určitého stanoveného času.
Náčelník Mestskej polície zdôrazňuje užitočnosť kamier slovami: „Kamerový systém je našim veľkým pomocníkom. Hlavne na námestí, kde sa často vo večerných hodinách zdržiavajú osoby, ktoré konajú nedovolenú činnosť, je monitorovanie mimoriadne dôležité“.
Otázkou niekoľkých mesiacov je zvýšenie počtu kamier aj na sídliskách, medzi ktorými je najviac problémová predovšetkým Dubnička.

 

Nový systém ochrany objektov

To, čo je už niekoľko rokov v mestách po celom Slovensku reálnou záležitosťou, prichádza do Bánoviec nad Bebravou až teraz. Nový systém stráženia objektov, pripojených na pult centrálnej ochrany, bude v našom meste vykonávať Mestská polícia.
Dvadsaťštyri hodinový systém kontroly vášho majetku bude zabezpečovať zariadenie, citlivé na každý pohyb. V prípade prítomnosti osoby v objekte, informáciu zaznamenajú na Mestskej polícii, odkiaľ bude okamžite vyslaná hliadka. Tá má v povinnosti prísť na hlásené miesto do troch minút.
Napojiť sa môžu ako byty a rodinné domy, tak i priestory sídiel firiem, obchody, banky, výrobné prevádzky, nemocnice, školy a iné objekty.
V priebehu budúceho týždňa by do prevádzky mala zariadenie spustiť firma z Jablonca nad Nisou. Od 1. decembra bude pult v dvojtýždňovej skúšobnej prevádzke a ak nedôjde k žiadnym technickým problémom, začne sa oficiálne využívať od 1.1. 2013.
V súčasnej dobe je už schválený platný sadzobník poplatkov, v ktorom sa ceny odvíjajú od veľkosti chránenej plochy.
Viac informácií vám poskytnú na telefónnych číslach: 038 7603333, 038 7603325, 0917 648760.
 


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

ÚvodÚvodná stránka