Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad BebravouHľadať
 
 

Kraj a Mestá (KaM) spolu pre mladých

OZNAMY

Mladí mladým

koláž fotiek mládežníckej brigády

Na februárovom stretnutí bánovskej mládeže s poslancami vyjadrili účastníci nespokojnosť so stavom ihrísk a športovísk v meste.
Študenti SOŠ strojníckej v Bánovciach nad Bebravou sa rozhodli aktívne priložiť ruku k dielu a v uplynulých týždňoch pomohli zrenovovať vybavenie ihriska pri ZUŠ D. Kardoša a ZŠ Komenského na sídlisku Dubnička.
Aktivity sa zúčastnili študenti I.A a III.D so ...viac...


 

Roztancovali celú škôlku a pohostili viac ako 100 spolužiakov

P1180017 maly.jpg

Pod záštitou projektu Kraj a mestá spolu pre mladých Regionálneho centra mládeže Trenčín, ktoré v týchto mesiacoch iniciuje dobrovoľnícke aktivity v celom Trenčianskom kraji, sa i v našom meste zrealizovali zatiaľ dve úspešné podujatia.
ZŠ Gorazdova a ZŠ Školská vyslala 3 zástupcov na školenie Aktiv, kde sa formou zážitkovej pedagogiky naučili ako vypracovať projekt. Spolu s ďalšími pomocní ...viac...


 

Mládež vs. poslanci

mladez bn.JPG

V rámci projektu Kraj a mestá spolu pre mladých, na ktorom mesto Bánovce nad Bebravou spolupracuje s Trenčianskym samosprávnym krajom a Regionálnym centrom mládeže Trenčín, sa uskutočnila prvá aktivita zameraná na zistenie potrieb mladých ľudí v meste a zvýšenie ich participácie a záujmu o verejné dianie.
Workshop bol určený mladým ľudom vo veku od 13 do 30 rokov, ktorých úlohou bolo prostr ...viac...


 

Kraj a Mestá spolu pre mladých

Krajské centrum voľného času (KCVČ) Trenčín Regionálne centrum mládeže Trenčianskeho kraja spustilo nový projekt s názvom Kraj a mestá spolu pre mladých. V rámci neho je pripravená aj séria školení a podporných aktivít na rozvoj práce s mládežou v kraji na lokálnej úrovni.

Cieľom prvého stretnutia bolo nastavenie spolupráce medzi regionálnou a miestnou samosprávou a zistenie východiskovej situácie práce s mládežou v jednotlivých mestách. Zo školenia vyplynulo miestnym koordinátorom aj niekoľko úloh, ktoré sa týkajú predovšetkým mapovania potrieb mladých ľudí, zosieťovania jednotlivých organizácií pracujúcich s mládežou a následnej príprave okrúhlych stolov s ich zástupcami, vedením mesta či jednotlivými poslancami.

Spoločným cieľom je vychovávať mladých ľudí k aktívnemu prístupu, záujmu o veci verejné a participácii na rozhodovaní v mestách. „Rozvoj kompetencií, vedomostí a zručností koordinátorov a následné aktivity zamerané okrem iného aj na rozvoj dobrovoľníctva a inklúzie, budú pokračovať po dobu 22 mesiacov. Finálnou métou bude vypracovanie koncepčných materiálov určujúcich ďalší rozvoj mládeže na miestnej úrovni s prepojením na strategické dokumenty vyššieho územného celku a národnú stratégiu v roku 2020,“ vysvetlila Silvia Štefániková s tým, že podporné aktivity pripravilo KCVČ s podporou grantového programu Erasmus + a s víziou, že budú prínosné pre mladých ľudí nielen v Trenčianskom kraji.

 


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster@banovce.sk

 Bánovské noviny - reklama

Živý prenos z MsZ

 MsZ – živý prenos

8. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ)

V stredu 23. októbra 2019 o 14.30 h sa uskutoční 8. zasadnutie MsZ v spoločenskej sále MsKS, Ul. J. Matušku 766/19 v Bánovciach nad Bebravou

ÚDRŽBA CIEST A TRÁVNATÝCH PLÔCH

nahlasovanie podnetov

 Parkovanie v meste
Združenie informatikov samospráv Slovenska
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
 Rádio WOW
Združená linka pomoc.sk
Projekt OVCE.sk

Valid HTML 4.01 Transitional

webygroup
ÚvodÚvodná stránka